Tartu alistas Rakvere Tarva kahe lisaaja järel

Tartu Postimees
Tarvas lõpetas Tartu vastu kolmemängulise kaotusteseeria.
Tarvas lõpetas Tartu vastu kolmemängulise kaotusteseeria. Foto: Diana Jesin / TÜASK

Tartu ülikooli korvpallimeeskond Maks & Moorits võõrustas eile Pafi meistriliigas Rakvere Tarvast. Tasavägiselt kulgenud mängus läks võitja selgitamiseks vaja kahte lisaaega ning lõpuks suutis kodumeeskond mängu enda kasuks kallutada seisuga 104:101. Üle 43 mänguminuti platsil olnud Charles Barton kogus Tartu parimana 25 punkti ja üheksa korvisöötu. Üleplatsimees oli Tarva tagamängija Kristaps Gluditis 27 punktiga.

Publikuta Tartu ülikooli spordihoones peetud mängus vahetus initsiatiiv iga veerandiga. Esimesel veerandil hoidis mängu üle kontrolli pigem Tarvas, aga lõpuminutite 8:2 spurdiga võitis kodumeeskond veerandaja 19:16. Teisel perioodil oli mängu jämedam ots jällegi Tartu käes. Veerandaja keskel oli eduseis juba 10 punkti seisul 32:22, aga siis sai Tarvas oma rünnaku taas tööle ja tõi poolaja viimase viie minutiga 20 punkti. Kristaps Gluditise poolelt väljalt teele lastud kaugvise tõi koos poolaja lõpusireeniga Tarva ainsa eduseisu sel veerandil. Poolaeg 44:43 virulastele.

Kolmas periood kulges enamasti Tarva juhtimisel. Korraks isegi seitsmele punktile veninud kaotusseisu mängisid tartlased aga kiiresti tagasi ja kuni veerandi viimaste sekunditeni kulges punkt punkti mäng. Jordan Cappsi korv viis tartlased neljandale veerandile 61:59 eduseisus.

Tasavägisel neljandal veerandil ei läinud vahe kordagi üle nelja punkti kummalegi poolele. Märkimisväärt sündmuseks oli Tarva tsentri Riley Hayesi eemaldamine mängust, kuna ameeriklane lõi Tartu leedu tsentrit Tomas Balciunast kõhtu. Hendrik Eelmäe korv viis tartlased 32 sekundit enne normaalaja lõppu ette 81:79, aga Gluditise läbimurre viigistas seisu ja nii mindi lisaajale seisul 81:81.

Lisaajal jätkus mõlemal meeskonnal jõudu lõpuni võidelda ja nii vahetati ridamisi korve. Kui üks saigi korraks kahe-kolmega ette, siis leidus kohe ka vastus ja mäng oli taas tasa. Minut enne esimese lisaaja lõppu viis Robin Kivi kaugvise Tartu ette 92:91, aga taas oli Gluditis seisu viigistajaks ja kummagi meeskonna lõpulahendus edu ei toonud.

Teisel lisaajal sai Tarvas neljaga ette, ent sellele vastas läbimurdega Charles Barton ja kaugviskega Oliver Suurorg. Otsustavatel hetkedel näitasid viskekindlust ka Barton ja Robin Kivi ja nii saigi kodumeeskond kirja väga raske vaevaga välja teenitud 104:101 võidu.

Kaheksa mehega mänginud Tartu meeskonnas mängisid kolm meest ligi 43 minutit või rohkem. Charles Barton lõpetas mängu 25 punkti ja üheksa korvisööduga. Viiest kaugviskest neli tabanud Robin Kivi arvele kogunes 24 punkti, viis lauapalli ja viis korvisöötu. Hendrik Eelmäe kogus 21 punkti, üheksa lauapalli ja neli korvisöötu. Oliver Suurorg lisas 11 ja Jordan Capps 10 punkti.

Rakvere Tarvast sai Kristaps Gluditis kirja 27 punkti, neli lauapalli ja kolm korvisöötu. Sten Saaremäe lisas 19 punkti. Devin Harris sai kirja 15 punkti, kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu. Kaks Tarva meest said kirja ka kaksikduubli, neist tähelepanuväärsem on Tormi Niitsu 11 punkti ja 20 lauapalli. Riley Hayes kogus 11 punkti ja 10 lauapalli. Egert Halleri saagiks jäi 12 punkti.

Tartu ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul annab selline raske võit meeskonnale kindlust. «Ükskõik kuidas võit saadakse, lõpuks on tähtis punktid kirja saada ja sellise võidu võtan ma hea meelega. Lisaaegadel sai määravaks üks-üks-rünnak ja kaitse. Suutsime lõpuks mängu enda kasuks kallutada, aga kindlasti tuleb tunnustada Tarva südikat mängu. Eriti Tormi Niitsu kompromissitu võitluse eest – kui mees võtab mitte just kõige pikema mängijana 20 lauapalli, siis see näitab sisu. Meie poistele on kindlasti emotsiooni mõttes tähtis, et suutsime pingelise mängu endale kallutada. Loodetavasti annab see võit edaspidiseks eneseusku ja teadmist, et olukordades tuleb lõpuni võidelda ja siis maitseb võit eriti magusalt,» sõnas Kandimaa.

Tartu ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Pafi turniiritabelis kirjas üheksa võitu ja 16 kaotust, Rakvere Tarvas on 10 võidu ja 12 kaotuse peal. Tartlaste järgmine mäng on laupäeval, 6. märtsil Pärnu Sadamaga. Kohtumine algab Pärnus kell 17 ja mängu ülekannet näeb nii Delfi Spordist kui Inspira telekanalilt.