Tartu tabas ohtralt kolmeseid ja alistas TalTechi

Lenel Karu
, reporter
Tartlased tabasid eile oma võidumängus 17 kaugviset, neist kuus sooritas Robin Kivi, kes teenis karjääri rekordit tähistavad 31 punkti. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängis eile meistriliiga raames võõrsil TalTechi meeskonnaga ning võitis kohtumise 95:78. Tartule tõi võidu suurepärane viskepäev, kokku tabati 17 kaugviset, neist kuus kirjutas enda arvele Robin Kivi, kes teenis karjääri rekordit tähistavad 31 punkti.

Tartlaste poolel tabas kuus kaugviset ka Oliver Suurog, neli kolmest lisas Charles Barton.

Avaveerandi võitis tasavägise mängu järel TalTech 25:19. Teisel veerandil venis vahe korraks ka üheksale punktile, aga Oliver Suurorg ja Robin Kivi realiseerisid kindlalt viskeid ning tõid tartlased taas mängu. Kolm minutit enne poolajavilet vähendas Kivi vaheltlõige ja pealtpanek vahe ühele punktile seisul 38:37. Poolaja lõpuminutitel tehtud 6:0 spurt viis Tartu meeskonna pikale pausile 46:42 eduseisus.

Kolmandal veerandil jätkus Tartu hea hoog, punkte teenis ka Charles Barton. Kolmanda veerandi keskel oli Tartu eduseis 63:49, kuid järgmise paari minutiga mängiti see maha. TalTech tegi 17:3 spurdi ja nii oli kaks minutit enne kolmanda veerandi lõppu seis viigis 66:66.

Veerandi lõpuks Tartu meeskond kosus ja viimasele neljandikule mindi nende 74:68 eduseisus. Korra suutis kodumeeskond end veel mängu tagasi saada, kuid tartlastel õnnestus kaugvisetega lõpuks võita 95:78.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa särgis tegi oma karjääri punktirekordi Robin Kivi, kes tabas üheksast kaugviskest kuus ning kogus 31 punkti. Oliver Suurorg näitas veelgi paremat viskekindlust kui tabas kaheksast kuus kolmest ning teenis oma karjääri rekordi 22 punktiga, kolmas parim mees oli Charles Barton 19 punktiga. TalTechi parim oli Oliver Metsalu 19 punkti, seitsme lauapalli ja kolme korvisööduga.

Tartu peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul tekitas vastaste ebastandardne koosseis segadust, aga seda silus hea viskepäev. «Rünnaku poole pealt kukkusid meil täna visked hästi. Nad mängisid lühikese koosseisuga ja pidid meie pikkadele kahekesi peale minema. Sellest tekkis viskekohti ja õnneks panid mehed täna visked sisse,» ütles Kandimaa. Ta nentis, et hätta jäädi kaitses meeste jagamisega, pikad pidid lühemaid ja kiiremaid peale võtma. Pisut kavaldasid vastased Kandimaa sõnul tartlasi oma kaitseformatsioonidega üle.

«Proovime nüüd kolmapäevaks Tarva vastu viskekäe soojas hoida ja sama tunne kätte saada, mis nende vastu eelmises võidumängus oli,» kinnitas Kandimaa. Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd tabelis kirjas kaheksa võitu ja 16 kaotust ning sellega asutakse kuuendal tabelireal. Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 3. märtsil kodus ning külla tuleb neljandal kohal olev Rakvere Tarvas. Mäng algab Tartu ülikooli spordihoones kell 19.00.