1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

Tartu Postimees
Copy
Vingugaasiandur
Vingugaasiandur Foto: Dmitri Kotjuh

1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustuse ulatus ja seadeldis tuleb edaspidi paigaldada sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme asukohast.

«Vingugaas on nähtamatu vaenlane ja õigeaegne märguanne saab ära hoida kõige hullema. Paraku tuleb endiselt aeg-ajalt meelde tuletada, kui karmid võivad olla vingugaasi põhjustatud tagajärjed inimese elule ja tervisele ning miks on oluline ka gaasiseadme olemasolu korral varustada kodu vingugaasianduriga,» rääkis ministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsler Kristi Talving.

Kui siiani oli vingugaasiandur kohustuslik kõigis eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade, siis 1. märtsist tuleb vingugaasiandur paigaldada sobivaimasse eluruumi, sõltumata küttegaasiseadme (näiteks gaasikatel või gaasiboiler) asukohast või selle põlemiskambri tehnilisest lahendusest.

«Vingugaasiandur on küll kohustuslik, kuid see peab olema paigutatud nii, et sellest ka kasu oleks. Kui küttegaasiseade paikneb näiteks abiruumis, kuhu on paigaldatud ka vingugaasiandur, ei pruugi selle signaal jõuda inimesteni elu- või magamistoas. Küttegaasiseadmetega kodudes tasuks andurite asukohad ja töökindlus kindlasti üle kontrollida,» selgitas Talving.

Gaasiseadmete korrasoleku ja ohutuse eest vastutab seadme omanik. Gaasiseadmega ruumis peab olema toimiv ventilatsioon ja korralik õhu juurdevool, kuna gaasiseade vajab töötamiseks palju hapnikku. Gaasiseadmeid ja nendega seotud korstnaid ja ventilatsiooni tuleb vastavalt seadme juhistele lasta regulaarselt hooldada ja puhastada kord aastas ning tervikuna kontrollida iga nelja aasta järel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles