BLOGI ⟩ Vägev Mbappe uputas Barcelona, Liverpooli hing sai ülivajalikku võidupalsamit

Kylian Mbappe lõi Barcelona vastu kolm väravat ehk kübaratriki.
Kylian Mbappe lõi Barcelona vastu kolm väravat ehk kübaratriki. Foto: Joan Monfort/AP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas tehti täna algust play-off mängudega. Teisipäeva hilisõhtul läksid vastamisi RB Leipzig ja Liverpool ning FC Barcelona ja Pariisi Saint-Germain. Liverpool võitis 2:0 ja PSG 4:1, Postimees tegi lahingutest tekstipõhise otseblogi.

Barcelona ja PSG lahing oli tõeliselt vaatemänguline ning 27. minutil haaras juhtohjad Kataloonia gigant. Nimelt aeti karistusalas jalad sõlme Frenkie de Jongil, kes kukkus ning kohtunik määras penalti, mille õiguspärasust kinnitas ka VAR.

Lionel Messi tulistas palli vasaku jalaga ülikindlalt Keylor Navasi selja taha, kuid vaid viis minutit hiljem oli PSG Kylian Mbappe kord pall vasaku jala pommlöögiga väravasse kihutada. 1:1 oli avapoolaja lõpuks aus seis, sest mõlemal poolel oli veel väravavõimalusi.

Teine poolaeg kuulus kindlalt PSG-le. Mbappe lõi kaks ning Moise Kean ühe tabamuse, asetades Barcelona korduskohtumiseks tohutult täbarasse seisu.

Liverpool lõikas teise poolaja alguses kasu Leipzigi ränkadest eksimustes kaitses. Mõlemal korral pääsesid Mohamed Salah ja Sadio Mane väravavahiga silmitsi ega eksinud.

Kolmapäeval lähevad vastamisi FC Porto ja Torino Juventus ning Sevilla ja Dortmundi Borussia.

Enne mänge:

Valitsev Inglismaa kõrgliiga meister Liverpool tänavu tiitli nimel ei võitle. Jürgen Klopi hoolealused on kaotanud kolm mängu jutti ning kõikide sarjade peale on viimasest kaheksast mängust võidetud vaid kaks.

Nende vastane Leipzig on aga väga heas hoos. Saksamaa Bundesligas ollakse Müncheni Bayerni lähim jälitaja ning võidurõõmu on kõikide sarjade peale kokku tuntud neljas järjestikuses lahingus. Pole kahtlustki, et Liverpoolile astub vastu kõva pähkel.

Barcelona hooaeg on kulgenud üle kivide ja kändude, kuid kõikide sarjade peale kokku on viimasest 15 mängust kaotatud vaid kaks. Pole teps mitte paha saldo!

PSG vallandas vana aasta sees peatreener Thomas Tucheli ning tõi tema asendajaks teise tippjuhendaja Mauricio Pochettino. Argentiinlase käe all on PSG-l läinud hästi, kuid täna peavad nad hakkama saama oma ühe suurem staari Neymarita, keda vaevab vigastus.

Barcelona ja PSG kohtusid Meistrite liigas viimati 2017. aastal ühes play-off'ide kõige mälestusväärsemas lahingus. Nimelt võitis PSG avakohtumise 4:0, kuid kaotas Kataloonias 1:6 ning langes konkurentsist. Oma kolm viimast väravat lõi Barcelona selles lahingus 88., 91. ja 95. minutil. Neist kaks kanti siis veel Hispaania tiimi särki kandnud Neymari arvele.