Raskeveokiga ei pääse väikesaartele niipea

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Copy
Läänemere veetaseme kõikumise olulisemaid mõjutajaid on tuul - tugeva ja kestva läänetuulega kerkib veetase mere idaosas ja langeb lääneosas ning vastupidi.
Läänemere veetaseme kõikumise olulisemaid mõjutajaid on tuul - tugeva ja kestva läänetuulega kerkib veetase mere idaosas ja langeb lääneosas ning vastupidi. Foto: Merle Rallmann

Ehkki veetase Liivi lahes on nädala algusega võrreldes kerkinud, ei võta mandri ja Kihnu ning Manilaiu vahet kurseeriv parvlaev Kihnu Virve endiselt pardale üle kümne tonniseid sõidukeid.

Tallinna tehnikaülikooli meresüsteemide instituudi mõõtmiste kohaselt oli veetase Munalaiu sadamas täna 54 kuni 58 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli. Kihnu Virve saab piiranguteta sõita, kui veetase on kuni 20 sentimeetrit alla Kroonlinna nulli.

Kui kiiresti veetase taastub, sõltub suuresti tuulesuunast. Kihnu Veeteede klienditoe telefonil öeldi, et prognoosid ja tegelikkus erinevad tihti. Seetõttu tehakse otsuseid ühepäevase viitega, ent veetaseme kiiret taastumist pole lähiajal näha. Nii ei jää väikesaarte elanikel muud üle kui järjekordsete piirangutega leppida. 

Madala veetasemega ollakse kimpus mujalgi: Väinameres mandri ja Vormsi liinil ei lasta reisiparvlaevale Ormsö üle 30tonniseid masinaid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles