Tiitlikaitsja konkurentsist lülitanud Kanepi: olin närvis, pidin end maha rahustama (2)

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Kaia Kanepi pärast Sofia Kenini alistamist.
Kaia Kanepi pärast Sofia Kenini alistamist. Foto: Loren Elliott/REUTERS/Scanpix

Ilmselt ei arvanud keegi, et Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste naisüksikmängu tiitlikaitsja Sofia Kenin (WTA 4.) pühib Kaia Kanepiga (WTA 65.) põrandat. Küllap oli aga veel vähem neid, kes uskusid, et eestlanna vajab võidu vormistamiseks ühte tundi ja viit minutit.

Kanepi jaoks oli 22-aastase ameeriklanna vastu suur relv hea serv. Esimene serv õnnestus küll paremini Keninil – 69 protsenti vanameistri 60 vastu –, kuid esimeselt servilt võitis Haapsalust pärit 35-aastane tennisist 80 protsenti punktidest, Moskvas sündinud jänki vaid 60. Kui Kenin lõi ühe ässa, servis Kanepi neid kümme.

Märkimisväärne on ka fakt, et Kanepi suutis pareerida kõik Kenini seitse murdepalli. Sealjuures on huvitav märkida, et kõik maailma neljanda reketi murdevõimalused tulid kohtumise esimese viie geimi jooksul. Kanepi ei murdunud ning Kenin, kes on ise tunnistanud, et on mõnikord kohtumiste ajal väga-väga närvis, ei suutnud pingeid maandada ning kohtumisse sisse elada. Ta kaotas 3:6, 2:6.