Lenel Karu
, reporter

Täna mängisid Tartu ülikooli spordihoones Eesti-Läti korvpalliliigas omavahel Pärnu Sadama ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskond ning külalised tegid tartlastele tuule alla, vormistades lõppskooriks 24-punktilise võidu 91:67.

Mängu esimesed kolm punkti tõi tabeliliidri Pärnu mängija Edon Maxhuni, kes figureeris põhimehena kogu kohtumise jooksul ning tõusis täna üleplatsimeheks 21 punktiga. Tartu poolel vedasid meeskonda peamiselt kaks meest, Emmanuel Wembi ja Robin Kivi, kes teenisid vastavalt 15 ja 21 punkti.

Esimesel veerandil läks Pärnu kohe juhtima ning tartlased neist kogu mängu jooksul mööda ei läinudki. Kolme minuti järel oli seis külaliste kasuks 8:4. Tartlastest näitasid head mängu Wembi ja Kivi. Esimene veerand püsis tasavägisena kuni lõpuminutiteni, siis said pärnakad 6:2 minispurdiga vahe sisse. Tartlaste kaitsemäng logises ning ennast ei saanud käima Tartu mängujuht Charles Barton. Pärnu meeskond oli ründelauas tartlastest selgelt üle ning Tartu kiiresti tehtud vead andsid vastastele palju vabaviskeid. Enne teist veerandit oli Tartu meeskond kaotusseisus 21:27.

Järgmisel veerandil hoidis Pärnu kuue-seitsmepunktilist eduseisu. Tartu poolel tabasid Patrik Saali otsustavad visked, punkte tõi Charles Barton, kuid ebakindlust oli näha Tomas Balciunase juures, kes ei olnud täpne korvi all. Kivi ja Wembi kasvatasid endiselt oma skoori, kuid vastaste mäng oli tervikuna ühtlasem. Poolajale minnes oli seis 50:37 Pärnu Sadama kasuks. Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna abitreener Olari Narits ütles poolaja järel, et kaitselaud ei olnud kontrolli all ning seda tuleb järgmistel veeranditel parandada.

Kolmas veerand saigi otsustavaks, et selgitada, kas Pärnu kasvatab edu veelgi või suudab Tartu järgi tulla. Siiski olid külalised paremad pea igas elemendis, Tartu poolel ei olnud vormis Hendrik Eelmäe ning Wembile kogunes vigu aina juurde. Viimasele veerandile läksid tartlased kodusaalis vastu 19-punktilises kaotusseisus 54:73.

Viimasel neljandikul püsis paarikümnepunktiline vahe ning tartlastel oli üha raskem kaotusseisust välja tulla. Tomas Balciunase mäng hoogustus ning tartlased võitlesid lõpuni. Viis minutit enne lõpuvilet sai Wembil täis viis viga ja ta pidi väljakult lahkuma. Häid püüdlusi näitas tartlaste poolel veel Oliver Suurorg, kuid tema visked ei tabanud korvi. Lõpuvile kõlades oli tablool 67:91 tartlaste kahjuks.

Emmanuel Wembi sõnul sai määravaks teravuse kaotamine ja väikestele detailidele mitte tähelepanu pööramine. Tema sõnul mängis Pärnu Sadam meeskondlikult väga hästi. Kuigi Tartu satsis tunneb Wembi ennast järjest kindlamalt ning näitas nendega seni oma parimat mängu, ei olnud ta rahul lõpptulemusega.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks kaitse ja lauavõitlus. «91 punkti on meie jaoks ikkagi liiga palju. Me ei jõua ise rohkem visata. Kaitsemäng ja lauapallid olid täna peamised probleemid. Nad said liiga palju kordusviskeid ja kasutasid need võimalused ära. Rünnaku poolel jäime alguses nende pressingu vastu hätta ega suutnud ka maa-ala ära murda. Nelja päeva pärast saame uuesti mängida ja siis on näha, kas oleme suutnud need vead ära parandada,» sõnas Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits on kogunud nüüd 17 mänguga kuus võitu ja 11 kaotust. Pärnu Sadamal on 18 mänguga kirja saadud 15 võitu ja kolm kaotust ning sellega ollakse Kalev/Cramo järel teisel kohal. Meeskonnad lähevad 27. jaanuaril taas vastamisi Pärnus.