Tänak maadles probleemiga, millele tuleb inseneridel jälile jõuda

Siim Kaasik
Ott Tänak ja Martin Järveoja hoiavad Montes kolmandat kohta.
Ott Tänak ja Martin Järveoja hoiavad Montes kolmandat kohta. Foto: PHILIPPE DESMAZES/AFP

Hyundai rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja lõpetas Monte Carlo ralli teise võistluspäeva kolmandal kohal. Kuigi positsioon on korralik, tuli see läbi raske võitluse.

Neljapäeval kaks kiiruskatset võitnud ning rallit juhtinud Tänak ei saanud eile hoogu üles. Ta langes päeva esimese kiiruskatsega neljandaks, kuid lõunapausiks suutis tõusta kolmandaks. Ta kaotas Toyota meestele Sebastien Ogier’le ja Elfyn Evansile vastavalt 11,3 ja 24,8 sekundiga.

Hyundai pealik Andrea Adamo polnud oma meeste esitusega sugugi rahul. Eraldi tõi ta välja just Tänaku kiiruse, kuigi Thierry Neuville ja Dani Sordo olid viie katse järel viiendal ja kuuendal positsioonil. «Tunnen, et oleme väga aeglased. Eriti Ott, sest tal olid samad rehvid, mida kasutasid ka liidrid. Teiste (Thierry Neuville’i ja Dani Sordo – toim) puhul oli väga rumal rehvivalik ja mina vastutan selle eest,» selgitas Adamo.