Ametisseastuv USA kaitseminister lubas tegeleda äärmuslastega sõjaväes

BNS
Copy
Lloyd Austrin
Lloyd Austrin Foto: wikipedia.org.

USA presidendi Joe Bideni tulevane kaitseminister Lloyd Austrin lubas teisipäeval senati relvajõudude komitee kuulamisel tegeleda äärmuslastega sõjaväe enda ridades.

«Tegevus, mida me oleme hiljuti näinud potentsiaalse rassistliku või äärmusliku käitumisena meie ridades, on minu hinnangul absoluutselt vastuvõetamatu,» ütles endine kindral, kellest saab Pentagoni esimene afroameeriklasest juht.

Mõned tsiviilriietes sõjaväelased osalesid 6. jaanuaril Washingtonis president Donald Trumpi poolehoidjate tungimisel kongressihoonesse.

Austin lubas ametisse astumisega seotud kuulamisel puhastada «meie read rassistidest ja äärmuslastest, ning luua õhkkond, kus igaühel, kes on sobiv ja tahab, on võimalus teenida seda riiki väärikalt».

«Kaitseministeeriumi töö on hoida Ameerika meie vaenlaste eest turvalisena. Kuid me ei saa seda teha, kui mõned meie vaenlased on meie enda ridades,» ütles Austin, kelle ametisse astumisele peab andma heakskiidu senat.

Tema kommentaarid järgnesid teatele, et Bideni ametisse astumise tseremooniat Washingtonis turvavate tuhandete rahvuskaartlaste seast eemaldati pärast taustakontrolli 12 meest.

Vastuseks küsimusele, mis on peamised ohud USA-le, nimetas 67-aastane erukindral koroonapandeemiat ja Hiinat.

«See (pandeemia) on tapnud rohkem kui 400 000 meie Ameerika kodanikku. See on uskumatu, uskumatu kaotus,» ütles Austin.

Hiina on aga USA kõige suurem väljakutse, lisas ta.

Austin oli napisõnaline konkreetsete projektide osas, mida ta kaitseministeeriumi juhina kavatseb ette võtta, kuid kirjalikes vastustes senaatoritele ütles ta, et kavatseb üle vaadata president Donald Trumpi ettepanekud tuua USA sõjaväelasi ära Saksamaalt ja Somaaliast.

Samas toetab ta USA üksuste väljaviimist Afganistanist.

«Ma kindlasti soovin näha, et see konflikt lõppeb läbirääkimistega saavutatud lahendusega,» ütles Austin.

Vastates ohu kohta Iraanist, kellega Biden soovib taastada dialoogi, sõnas Austin, et Teheran on endiselt destabiliseeriv element regioonis ning oleks ohtlik, kui Iraani režiimil oleks ligipääs tuumarelvadele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles