Rapla põhimängujuht tegi muljetavaldava lahkumisetenduse

Mario Ihring.
Mario Ihring. Foto: Ain Liiva

Aasta algus on alanud Rapla korvpallimeeskonnale ootamatu uudisega, mängija soovile vastu tulles lõpetatakse leping põhimängujuhi Mario Ihringuga. Slovakkia pallur tegi kodusaalis võimsa lahkumismängu.

Rapla korvallimeeskond teatab, et möödunud kuu parimaks Eestis pallivaks mängijaks valitud Mario Ihring ei jätka Rapla ridades. Kuigi koostöö on olnud positiivne siis mängija eraelus on esile kerkinud teemad, mis tuleb hetkel seada tähtsamale kohale kui korvpall. Ihring on otsustanud naaseda kodumaale.

Lepingu lõpetamist kinnitab ka Rapla korvpalliklubi juht Jaak Karp: «Sellist olukorda ei ole klubi ajaloo vältel olnud, kus ühel hooajal lahkuvad meeskonnast kaks mängijat (Alihodzic ja Ihring) nii, et põhjused ei ole otseselt seotud korvpalliga, vaid mängija eraelu puudutavate küsimustega.» Kuna Mario lahkumine meeskonna juurest on sügavalt isiklikel põhjustel, siis avalikult ta sellel teema kommetaare ei soovi jagada.

Seega on tänane AVIS UTILITAS Rapla vs Pärnu Sadama vaheline kohtumine mängumehele viimane. Seni on 22-aastane Ihring olnud Rapla meeskonna üks liidritest. Ta on PAF liigas keskmiselt mängu kohta viibinud väljakul 31,2 minutit, visanud 17,5 punkti, võtnud 5,7 lauapalli ja andnud 5,9 resultatiivset söötu.

«Tahan tänada oma meeskonda, treeneried, fänne ja sponsoreid selle erakordse võimaluse eest Raplas! Mõnikord on elu aga suurem kui korvpall, sellepärast sündis ka minu otsus lahkuda,» sõnas Ihring Rapla pressiteenistusele.

Ihringu lahkumisetendus oli muljetavaldav. Peaaegu 35 minutit Pärnu vastu pallinud tagamängija arvele kogunes 26 punkti ja 14 korvisöötu. Lisaks märgiti statistikasse talle seitse vaheltlõiget ja tema efektiivsus näitaja kerkis 39 peale.

Rapla kahjuks ei päästnud Ihringu ideaalne esitus kodumeeskonda kaotusest. Viimast veerandit punktilises eduseisus alustanud Rapla tunnistas lõpuks pärnakate 88:93 paremust.