Viljandiga viigi teinud Tapa käsipallitiimi peatreener: "Meie mängud on mütsi all"

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Eesti meistriliiga resultatiivsemate pallurite pingerea liider Vahur Oolup viskas viigimängus Viljandiga tapalaste kasuks kuus väravat. Kokku on ta tänavu 11 kohtumises visanud 64 väravat, mis teeb ühe mängu keskmiseks 5,8. Foto: Ain Liiva

SK Tapa / N.R. Energy käsipallimeeskond võõrustas neljapäeva õhtul Eesti meistrivõistluste mängus HC-d Viljandi, kellega tehti võitluslik 25:25 viik.

Häid võiduvõimalusi evinud tapalased hoidsid avapoolajal initsiatiivi, kuid lasid perioodi lõpus võimutseda külalistel ning jäid suurele vaheajale minnes taha 12:13. Minimaalse edu teiseks poolajaks tagas viljandlastele Oliver Ruudu viimase sekundi vise.

Mängu teine kolmekümneminutiline periood kulges sama tuliselt nagu esimene. Tapalased pääsesid lõpuhetkedel Karl Martin Kiisi ja Rail Ageni tabamustest kahe väravaga ette (24:22), ent lubasid vastastel viigistada, jõudsid veel kord Endrik Jaanise viskest juhtima minna (25:24), aga eduseisu lõpuni hoida neil ikkagi ei õnnestunud.

Punkti asetas kohtumisele külalistest juba mainitud 17-aastane Ruut, kes tabas jällegi viimasel sekundil ning kindlustas Viljandile viigipunkti. Oma tiimi edukaimana viskas ilmeksimatult väravavaht Mikola Naumi selja taga väravavõrku sahistanud Ruut lõpuks seitse väravat.

Tapalastest kerkis samuti seitsme tabamusega parimaks Ageni, ent tema puhul jättis realiseerimine seekord soovida, kuivõrd sihile jõudsid kõigist sooritatud pealevisetest umbes pooled. Vahur Oolup toetas kodumeeskonda kuue, Mihkel Koppelmann nelja ning nii Marten Saar kui ka Kiis võrdselt kolme väravaga.

"Meie mängud on mütsi all," tõdes SK Tapa / N.R. Energy üks kahest peatreenerist Aron Jaanis hapult. "Arvestades seda, kui palju seekord praaki tegime, pole midagi imestada. See mäng oleks pidanud meile tulema. Olime kahte punkti väärt." Eriti nörritas juhendajat, et mõlemal poolajal lubati endale visata värav lõpuhetkel.

Tapa tiimi koosseisust puudus viimati mitu tähtsat lüli, kellest Martin Adamson tohterdab vigastust ning Artur Morgenson ja Ilja Kosmirak viibivad eneseisolatsioonis.

Meistrivõistluste punktitabeli tipus on Põlva Serviti 22 punktiga (11 võitu). Viigipunkti saanud Viljandi tõusis 13 punktiga (6 võitu, 1 viik, 4 kaotust) teiseks ja HC Kehra / Horizon Pulp & Paper langes 12 punktiga (6 võitu, 5 kaotust) kolmandaks. SK Tapa / N.R. Energy paikneb viiendal real ja neil on koos viis punkti (2 võitu, 1 viik, 8 kaotust).