Superhoos eestlane ei suutnud aidata koduklubi Meistrite liigas kolmanda järjestikuse võiduni

Martti Juhkami on sel hooajal ainus eestlane, kes osaleb võrkpalli Meistrite liigas. Foto: Tairo Lutter

VfB Friedrichshafen ja meeskonna nurgaründaja Martti Juhkami lõpetasid Meistrite liiga alagrupimängude esimese “mulli” kahe võidu ja ühe kaotusega ning hoiavad alagrupis teist kohta.

Juhkami koduklubi kuulub E-alagruppi, kus lisaks mängivad valitsev Venemaa meister ja 2013. aasta Meistrite liiga võitja Novosibirski Lokomotiv, Karlovy Vary Karlovarsko (Tšehhi) ja kolmekordne Meistrite liiga võitja Trentino (Itaalia).

Kolmas mäng:

Võrreldes kahe esimese kohtumisega esines Saksamaa klubi viimases mängus igas mõttes kehvemini ja nii tuli tunnistada Itaalia tippklubi Trentino 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) paremust. Tavapäraselt algkoosseisu kuulunud Juhkami mäng polnud sarnaselt ülejäänud meeskonnale samuti parim ning eestlane vahetati pärast teist geimi puhkama. Tema arvele jäi 4 punkti (-3). Linus Weber oli Friedrichshafeni resultatiivseim 11 punktiga (+9). Trentino kasuks tõid Srecko Lisinac ja Alessandro Michieletto kumbki 12 silma.

Tänases hilisemas E-alagrupi mängus lähevad vastamisi Karlovy Vary Karlovarsko ja Novosibirski Lokomotiiv.

E-alagrupi liider on 8 punktiga Trentino, Friedrichshafen on 6 punktiga teisel kohal. Novosibirsk on kolmas (1 punkt) ja Karlovarsko pole punktiarvet avanud.

Teine alagrupiturniiri “mull” peetakse E-alagrupi jaoks Friedrichshafenis 9.-11. veebruaril.

Veerandfinaali pääseb iga alagrupi võitja ja kolm paremat teise koha saajat, seega on Juhkami tööandjal jätkuvalt head võimalused edasipääsu püüda.

Trentino vastu saadud kaotus on järelvaadatav siit:

Teises alagrupimängus alistas Friedrichshafen 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) Lokomotivi. Juhkami tegi järjekordse hea esituse, tuues 15 punkti (+12) ning valiti ka mängu MVPks. Temast rohkem punkte tõi vaid Linus Weber, kelle arvele kogunes 18 silma (+15), kaotajate edukaim oli 18 punktiga (+11) Drazen Luburic.

Kohtumine on täies pikkuses järelevaadatav:

E-alagrupi esimene turniir peetakse Trentinos 1.-3. detsembril ja teine Friedrichshafenis 9.-11. veebruaril.

Esimene mängupäev:

Meistrite liiga avamängus aitas Juhkami Friedrichshafeni 3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:16) võiduni Tšehhi klubi Karlovy Vary Karlovarsko üle.

Eesti koondislane tegi kaasa kõik neli geimi ning panustas 19 punkti (+11), lüües sealhulgas kolm ässa. Võitjate edukaim oli 21 punktiga (+13) Linus Weber. Tšehhi klubi resultatiivseimana tõi 18 punkti (+7) Marcel Lux.

Sama ehk E-alagrupi teises mängus alistas Trentino 3:2 (21:25, 23:25, 25:23, 25:23, 15:2) Novosibirski Lokomotivi. Seejuures tegutses Trentino diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz mõlema sidemängija haigestumise tõttu oma kunagisel positsioonil ning tõi lisaks mängu juhtimisele ka 12 punkti ja vedas ülipika serviseeriaga meeskonna viiendas geimis kindlale võidule.

Berliini Recycling Volley, mida juhendab Eesti koondise peatreener Cédric Enard, mängib C-alagrupis Ljubljana ACH Volley (Sloveenia), Kaasani Zeniidi (Venemaa) ja Jastrzębski Węgieliga (Poola). Esimene turniir toimub Berliinis 8.-10. detsembril ja teine 9.-11. veebruaril Kaasanis.