VÄGEV ⟩ Ken Torn ja Kauri Pannas on autoralli Euroopa meistrid

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja

Saaremaalt pärit rallisõitjad Ken Torn ja Kauri Pannas on autoralli Euroopa meistrivõistluste ERC3 ja ERC3 Junior klasside meistrid.

Autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja 2020 viimasel võistluspäeval sõideti kaheksa kiiruskatset ja läbiti 102,1 libedat asfaldikilomeetrit. Kanaari saarte ralli teisele võistluspäevale startisid Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally4) ERC3 ja ERC3 Junior arvestuste kolmandalt kohalt. Liidritest jäädi maha 51,8 sekundiga.

Sarnaselt reedese võistluspäevaga ootas ka laupäeval võistlejaid ees vihmamärjad rajatingimused. Päeva avakatselt Torn – Pannasele katse kolmas aeg, mille nad järgmisel katsevõidu vastu vahetasid ja seda hoolimata katsel veidi räsida saanud autost. Üldarvestuses tõusti ERC3 ja ERC3 Junior arvestuste teisele kohale.

Kui reedel pääsesid eestlased ja ka nende konkurendid katsetelt suurimate probleemideta, siis laupäeva kolmandal katsel sõideti korra teelt välja, kuid õnneks pääseti tänu publiku abile taas liikuma. Katse finišis näitas kell katsevõitjatele üle nelja minuti kaotust.

Enne hoolduspausi sõidetud katse võit taas end kogunud eestlastele.

Hoolduse järgselt ootas võistlejaid hommikuste katsete kordused, millest esimesel Torn – Pannas spinni tegid ja tänu sellele parimatele 34,2 sekundit kaotasid.

Kolmel järelejäänud katsel näitasid eestlased, miks just nemad on tänavused ERC3 ja ERC3 Junior klasside meistrid. Torn – Pannas võitsid kolm katset järjest ning lõpetasid hooaja viimase Euroopa meistrivõistluste etapi esialgu teisel kohal.

Peale võistlust selgus, et ERC3 ja ERC3 Junior arvestuste võitjad Josep Bassas Mas - Axel Coronado Jiménez, kasutasid 17. kiiruskatse finišis auto mootori jahutamiseks kõrvalist abi, mille eest nad diskvalifitseeriti.

Viiest hooajal 2020 sõidetud ERC etapist võitsid eestlased neli ja jäid korra teiseks.

Lisaks kahe eelpool mainitud klassi meistritiitlitele kuulub eestlastele ERC3 Junior sarja peaauhind, milleks on osalemine kahel ERC etapil 2021. hooajal Motorsport Italia poolt välja pandud Škoda Fabia Rally2 autol.

Meeskondade arvestuses jäi Estonian Autosport Junior Team 155 punktiga kolmandaks.

Ken Torn tõdes, et Kanaarid olid väga õpetlikud. Vahel lihtsalt on mõned õppetunnid raskemad kui teised. "Hooajaga tuleb kindlasti rahule jääda ja tulemus oli super ning saime palju vajalikku juurde. Muidugi ei teeks me seda ilma toetajateta, kes on selle tiitli sama palju välja teeninud kui meie. Ilma Teieta poleks me siin. Aitäh kõigile ja tooksin välja kaks meest, kes kogu raske aja ikka leidsid seda motivatsiooni, et meid aidata. Aitäh Kaido ja Urmas!“

Kauri Pannase sõnul olid katsed rasked. "Lisaks sellele oli meil momente, aga õnneks oleme finišis. Ma olen ülimalt tänulik meeskonnale, Kenile, enda toetajatele, sõpradele ja peredele. Samuti teen suure kummarduse Kuldar Sikku ees.“