Koolimuuseumid peidavad põnevaid saladusi kivikirvest aardekastini

Silvia Paluoja
, vabakutseline ajakirjanik
Copy
Kilingi-Nõmme gümnaasiumi muuseumiklassis meeldib õpilastel käia pärast tundegi, sest õpetaja Mari Karoni juhendamisel jätkub seal alati tegevust.
Kilingi-Nõmme gümnaasiumi muuseumiklassis meeldib õpilastel käia pärast tundegi, sest õpetaja Mari Karoni juhendamisel jätkub seal alati tegevust. Foto: Urmas Luik

Põgus ringvaade maakonna koolide muuseumides andis rõõmsa tõdemuse pühendumisest, millega neid päris omasid mäluasutusi on sisustatud, ja näitas, kuidas õpilased seal põnevaid avastusi teevad. Ajas, mis neile on enne­minevik, mil kirjutati täitesulepeaga, kasutati ­arvutuslükatit või ­hakati talutaredes a-d ja b-d veerima piiblist.

Maakonnas vanim on 1985. aastal loodud Pärnu-Jaagupi koolimuuseum, kus säilitatakse ligemale 3200 ühikut ja väärtuslikem eksponaat õpetaja Tiiu Muhu väitel kohaliku haridusseltsi 100 aasta vanune lipp.

“Võtame nii vanemast kui nõukogude ajast vastu esemeid ja dokumente, mis peegeldavad kohalikku olmet ja koolielu,” lisas Muhu.

Kohalikele rohelisest internaadist laienes muuseum töö­õpetuse majja, kus avati näitus Eestimaa koolidest ja õpilastest nõukogude ajal. Oma muuseum annab ainest õpilasuurimusteks ja loovtöödeks, toimuvad muuseumitunnid, tehakse koostööd Pärnu-Jaagupi muinsuskaitse seltsiga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles