Meistrite liiga ⟩ Bayern ja City kindlustasid edasipääsu, mannetu Liverpool teenis esimese kaotuse

Siim Kaasik
, reporter
Müncheni Bayern kindlustas alagrupi võitjana pääsu kaheksandikfinaali.
Müncheni Bayern kindlustas alagrupi võitjana pääsu kaheksandikfinaali. Foto: LUKAS BARTH-TUTTAS/EPA

Jalgpalli Meistrite liiga neljandas voorus tagasid kolmapäeval edasipääsu kaheksandikfinaali valitsev tšempion Müncheni Bayern ning Inglismaa eelmise hooaja hõbemedalist Manchester City.

A-alagrupp

Meistrite liiga valitsev tšempion Müncheni Bayern jätkab alagrupiturniiri täiseduga, sest alistas neljandas voorus 3:1 Salzburgi. Ühtlasi kindlustas Bayern pääsu kaheksandikfinaali ja seda alagrupi võitjana.

Valitseva meistri eest tegid skoori Robert Lewandowski (43.), Kingsley Coman (52.) ja Leroy Sane, Salzburgi auvärava lõi Mergim Berisha (73.). Alates 66. minutist mängis Bayern vähemuses, sest teise kollase kaardi teenis keskväljamees Marc Roca.

Madridi Atletico ja Moskva Lokomotiv leppisid Hispaanias 0:0 viiki. Ühe värava Atletico küll lõi, kuid VAR tühistas selle suluseisu tõttu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-alagrupp

Mönchengladbachi Borussia oli kodustaadionil 4:0 parem Donetski Šahtarist. Bundesliga klubi skoori avas penaltist Lars Stindl (17.), avapoolajal olid veel täpsed Nico Elvedi (34.) ja Breel Embolo (45+1). Kohtumise viimase värava lõi Oscar Wendt (77.).

Madridi Real parandas oma keerulist seisu, kui sai võõrsil 2:0 jagu Milano Interist. Oma esimese Meistrite liiga värava Reali särgis lõi Eden Hazard, kes realiseeris 7. minutil penalti. Enne tänast oli Hazard viimati Meistrite liigas täpne 2017. aasta novembris.

Realile tagas 2:0 võidu Achraf Hakimi 59. minuti omavärav. Alates 33. minutist mängis Real enamuses, sest Arturo Vidal teenis järjest kaks kollast kaarti. Teine hoiatuskaart oli eriti rumal, sest tuli jutustamise eest.

Alagrupis on seis igal juhul põnev ja lahtine. Eelviimases voorus mängivad Mönchengladbach ja Inter ning Šahtar ja Real, viimases voorus Inter ja Šahtar ning Real ja Mönchengladbach.

C-alagrupp

Manchester City alistas Phil Fodeni 36. minuti väravast võõrsil 1:0 Olympiacose ning tagas pääsu Meistrite liiga kaheksandikfinaali.

FC Porto oli võõrsil 2:0 parem Marseille’ist. 39. minutil lõi Portugali klubi juhtvärava Zaidu Sanusi ning 72. minutil vormistas penaltipunktilt lõppseisu Sergio Oliveira.

Mõlemad meeskonnad lõpetasid mängu kümnekesi, sest Porto poolelt sai 67. minutil teise kollase kaardi Marko Grujic, kolm minutit hiljem vastas samaga Leonardo Balerdi.

D-alagrupp

Liverpool sai Meisrite liigas hooaja esimese kaotuse, kui jäi koduväljakul 0:2 alla Atalantale. Itaalia klubi lõi mõlemad väravad teisel poolajal ning suhteliselt järjest. Kui mängitud oli täistund, sai jala valgeks Josip Ilicic, neli minutit hiljem duubeldas eduseisu Robin Gosens. Liverpooli rünnak oli seekord eriti hambutu, sest väravaraamide vahele ei tehtud ühtegi pealelööki.

Amsterdami Ajax alistas kodus 3:1 Midtjyllandi. Hollandi klubi eest olid täpsed Ryan Gravenberch (47.), Noussair Mazraoui (49.) ning David Neres (67.). Midtjyllandi värava lõi penaltist Awer Mabil (80.).

Midtjylland lõpetas mängu kümnekesi, sest esimese üleminutil sai punase kaardi Erik Svjatšenko.