Tallinna Kalev pudeneb esiliigasse, saarlased lõpetasid 18-mängulise võidupõua

Karl Mihkel Eller
Tallinna JK Kalevi jalgpalliklubi.
Tallinna JK Kalevi jalgpalliklubi. Foto: Margus Ansu

Teisipäeval toimus jalgpalli Premium liigas kaks kohtumist, mis kujunesid kahe meeskonna jaoks märgiliseks. Tallinna JK Kalev mängis 1:1 viiki Narva Transiga ning neil pole enam võimalik liiga punase laterna rollist kõrgemale tõusta, FC Kuressaare võitis 1:0 Tallinna JK Legioni ning lõpetas sellega 18-mängulise võidupõua.

Kuressaare meeskond sõitis pealinna ja võitis Sportland Arenal toimunud kohtumises 1:0 Legioni. Mängu ainsa värava lõi juba 2. minutil Rauno Tutk. Kuressaare teenis tabelisse kolm võidupunkti, kokku on neil 23 silma ning hooaega jätkatakse endiselt üheksandal kohal, Legion on 28 punktiga seitsmes.

Narvas Fama-Kalevi staadionil toimunud olulises matšis läks Tallinna Kalev võitlema piltlikult elu ja surma nimel ehk püsimajäämise eest kõrgliigasse. Kalev alustaski mängu hästi ja 28. minutil mingi Hannes Anieri väravast kohtumist juhtima, kuid teise poolaja alguses 54. minutil viigistas seisu Aleksandr Zakarljuka.

1:1 seisuga mäng ka lõppes ning Kalev teenis tabelisse ühe viigipunkti ja kokku on neil 19 silma. Nelja punkti kaugusel asuvat Kuressaaret pole enam matemaatiliselt võimalik püüda. Viimases voorus kohtuvad nädalalõpus Trans ja Legion ning Kalev ja Kuressaare.