Meistrite liiga ⟩ Real pääses napilt järjekordsest kaotusest, teised favoriidid ei vääratanud

Madridi Real teenis sõna otseses mõttes viimasel minutil Borussia vastu viigipunkti ja see tagas ka ühele Eesti spordiennustajale väga suure palgapäeva. Foto: Sascha Steinbach/EPA/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas toimusid teisipäeval järjekordsed alagrupimängud. Kui valitsev meister Müncheni Bayern jätkas võidulainel, siis Madridi Real suutis napilt avada punktiskoori.

A-grupis oli Saksamaa meister ja mõne kuu eest Meistrite liiga võitnud Bayern Moskvas vastamisi sealse Lokomotiviga. Seisusele vastavalt asus kohtumist juhtima Bayern ja seda 13. minutil, kui täpne oli Leon Goretzka.

Müncheni Bayerni vastu lõi värava endine Levadia poolkaitsja Anton Mirantšuk, kes kuulub nüüd Moskva Lokomotivi hingekirja. Foto: Maxim Shemetov/AP/Scanpix

Teisel poolajal suutis Lokomotiv seisu viigistada. Maailmameister Manuel Neueri seljataha lõi 70. minutil palli 2016. aastal FCI Levadias mänginud Anton Mirantšuk. Viigiseis kestis aga napilt üheksa minutit, sest lõppskoori lõi tabloole Joshua Kimmich.

Võiduarve avas Madridi Atletico, kes oli koduväljakul õhtu kõige väravate rohkemas mängus 3:2 parem Salzbugi RBst. Kodumeeskond asus kohtumist 29. minutil Marcos Llorente väravast juhtima, kuid 11 minutit hiljem viigistas Salzburgi poolelt Dominik Szoboszlai. Kohe teise poolaja alguses 47. minutil läksid austerlased mängu Mergim Berisha väravast juhtima, kuid Hispaania klubi vastust ei tulnud kaua oodata. 52. minutil oli täpne Joao Felix. Sama mees lõi lõppskooriks 3:2 85. minutil.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-grupis olid Madridi Reali jaoks seisud väga hapud. Saksamaal Mönchengladbachi Borussiaga kohtunud Real oli vaid kolm minutit enne kohtumise lõppu 0:2 kaotusseisus. Borussia aitasid juhtima Marcus Thurami väravad 33. ja 58. minutil. Hispaania suurklubi päästis totaalsest hävingust tugev lõpuponnistus. 87. minutil lõi nende esimese värava Karim Benzema ning 93. minutil põrutas Sergio Ramose söödust viigi tabloole Casemiro.

Grupi liidriks tõusis Donetski Šahtjor, kui mängis koduväljakul väravateta viiki Milano Interiga. Itaalia klubi valdas palli rohkem, tegi ka kordi rohkem pealelööke, kuid väravavõrku ei sahistatud. Ukraina klubil on nüüd kogutud neli punkti, sest eelmisel nädalal võideti üllatuslikult Madridi Reali.

C-grupis on vaid võite tunnistanud Manchester City. Teisipäeval oldi võõral väljakul kindlalt üle Marseille Olympiquest. City viis kiirelt juhtima Ferran Torres, kuid kogu kohtumise jooksul 65% ajast palli vallanud Inglismaa klubil tuli järgmisi väravaid oodata tükk aega. 76. minutil oli täpne Ilkay Gündogan ja 81. minutil vormistas lõppskoori Raheem Sterling. Kahe vooru peale on nende väravate vahe täpselt sama, mis A-grupi liidril Bayernil 6:1.

Avavoorus City paremust tunnistanud Porto avas seekord võiduarve, kui oli 2:0 parem Piraeuse Olympiacosest. Koduväljakul mänginud Porto sahistas väravavõrku 11. minutil, kui sihile jõudis Fabio Vieira ja 85. minutil, mil täpne oli Sergio Oliveira.

D-grupis teenis Liverpool koduväljakul kohustusliku võidu, alistades 2:0 Taani klubi Midtjyllandi. Esimesel poolajal 73% ajast palli vallanud Liverpool ei suutnud 45 minutiga skoori avada. Küll aga löödi värav 55. minutil, autoriks Diogo Jota. Taani klubi tunnetas, et vaid ühe väravaga kaotusseisus olles hingitseb ka neil võimalus ning pealelöögile jõuti lausa neli korda, küll mitte kordagi raamidesse. Kohtumise vormistanud Liverpooli väravat tuli oodata kuni viimaste minutiteni, kui 93. minutil lõi värava Mo Salah.

Hooaja esimese punkti teenis Amsterdami Ajax, sest Atalantaga mängiti võitluslik 2:2 viik. Hollandi esiklubi läks mängu 2:0 juhtima, esmalt realiseeris penalti 30. minutil Dušan Tadic ning kaheksa minutit hiljem sai jala valgeks Lassina Traore. Sama kiirelt kui Ajax läks kohtumist juhtima, realiseeris Atalanta kontrarünnakud. Nelja minuti jooksul lõi kaks väravat Duvan Zapata (54. ja 60. minutil) ja mäng oligi tehtud.

Kolmapäeval mängitakse Meistrite liigas taas kaheksa kohtumist ning kõige põnevamaks tõotab kujuneda Juventuse ja Barcelona mõõduvõtt. Teisipäeval pidi aga Itaalia klubi alla neelama mõru pilli, sest nende tähtmängija Cristiano Ronaldo andis juba kolmanda järjestikuse positiivse koroonaviiruse proovi ja ei saa neid kohtumises aidata.