Kumu näitab, kuidas kasvatatakse massiinimesi

Kultuuritoimetus
Copy
«Surematu» (Eesti, Läti).
«Surematu» (Eesti, Läti). Foto: PÖFF

Kui Stalini vangilaagrid kinni pandi, ei lahkunud mitte kõik vangid. Sellise intrigeeriva sedastusega algab film «Surematu», mis jõuab ekraanile kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Ksenija Ohhapkina film näitab, kuidas tänapäeva Venemaal kasvatatakse maast madalast massiinimesi, kelle peamine eesmärk on sündida, töötada ja vajadusel ka surra riigi hüvanguks.

Filmi tegevus leiab aset Venemaa põhjaregiooni trööstitus tööstuslinnas Apatitõs, mida rohkem kui pool sajandit tagasi ümbritses tihe GULAGi vangilaagrite võrk. Nüüd valmistuvad sealsed lapsed suureks tähtpäevaks – isamaa kangelaste päevaks.

Riho Västriku produtseeritud linateos on osalenud ligemale 30 filmifestivalil, mis teeb sellest viimaste aastate suurima rahvusvahelise leviga Eesti dokumentaalfilmi. Karlovy Vary festivali parima dokumentaalfilmi auhind andis ka võimaluse kandideerida Oscarile.

«Kummitav film sürreaalse pildikeele, lummavate hüpnootiliste helide ja pelutava süžeega,» kirjutas Pimedate Ööde filmifestivali leedukast programmikoostaja Edvinas Pukšta «Surematu» Eesti esilinastuse puhul, mis leidis aset eelmise aasta PÖFFil.

28. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi eel vestlevad filmi produtsent Riho Västrik ja filmikriitik ja -uurija Teet Teinemaa.

Film on vene keeles eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» korraldavad Kumu ja PÖFF.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles