Meistrite liiga ⟩ Tiitlikaitsja Bayern lõi Atleticole neli väravat, võidukas oli ka Liverpool

Müncheni Bayerni kolmanda värava autor Corentin Tolisso (keskel).
Müncheni Bayerni kolmanda värava autor Corentin Tolisso (keskel). Foto: Matthias Schrader/AP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga alagrupivooru teisel mängupäeval tunnistas Madridi Real Donteski Šahtjor 2:3 paremust. Võidukalt alustasid sarja valitsev meister Müncheni Bayern ja tunamullune võitja Liverpool.

Meistrite liiga valitsev meister Müncheni Bayern kuulub A-gruppi ja tõestas taas oma favoriidistaatust. Esimeses mängus alistati kodustaadionil Madridi Atletico lausa 4:0. Avapoolaeg võideti 2:0, seda Kingsley Comani ja Leon Goretzka 28. ja 41. minuti väravatest. Teise poolaja alguses oli Atleticol šanss üks tagasi lüüa, kuid võrku sahistanud Joao Felixi värav oli VARi ülevaatusel löödud suluseisust. Bayerni kolmanda värava autor oli Corentin Tolisso ning Comani teine tabamus 72. minutil tähistas mängu viimast väravat.

Varem toimunud grupi avamängus mängisid Moskva Lokomotiv ja Salzburg 2:2 viiki. Kohtumist läks juhtima külalisvõistkond Lokomotiv 19. minutil Ederi väravast. Poolaja viimasel minutil viigistas seisu Dominik Szoboszlai. Kohe teise poolaja alguses 50. minutil läksid võõrustajad Zlatko Junuzovici väravast juhtima, kuid 75. minutil lõi lõppskooriks tabloole 2:2 Vitali Lisakovitš.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-grupis sai Donteski Šahtjor hakkama suurüllatusega, kui alistas võõral väljakul 3:2 Madridi Reali. Esmalt avas Šahtjor skoori 29. minutil, kui täpne oli Tete. Vaid neli minutit hiljem lõi õnnetu omavärava Raphael Varane ning 42. minutil särasid tablool 3:0 numbrid, kui Ukraina klubi poolt realiseeris kiirrünnaku taas kord Tete.

Teise poolaja alguses tundus, et Madrid on kodusel Santiago Bernabeul tahtmist täis ning 52. minutil lõi nende esimese värava ilusast kauglöögist Luka Modric. Vaid viis minutit hiljem olid Šahtjori mängijad kaitses söötu jagades hooletud ja 15 sekundit tagasi vahetusest sekkunud Vinicius Junior oli väle ning sahistas võrku. Nii kiiret väravat pole vahetusmängija Meistrite liigas varem löönud.

Real jätkas meeletult viigivärava otsimist ning teisel üleminutil suudeti isegi pall väravasse saada, kuid VAR fikseeris, et Vinicius Junior oli suluseisus ning nii jäigi lõpptulemuseks 2:3.

Huvitavalt kulges Milano Interi ja Mönchengladbachi Borussia kohtumine, kus avapoolajal väravaid ei löödud, kuid järelejäänud kolmveerandtunnil treiti neid kokku neli. Romelo Lukaku 49. minuti väravast läks juhtima koduväljakul mänginud Inter, kuid 63. minutil viigistas seisu Ramy Bensebaini resultatiivse penaltiga. Seejärel suutis Borussia 84. minutil haarata juhtohjad, kui täpne oli Jonas Hofmann, kui Lukaku teine värav päästis Interile viigipunkti.

C-grupis loputas Manchester City Portugali esiklubi FC Portot 3:1. Algus oli rabe, sest juba esimese veerandtunniga jäädi kaotusseisu, kui 14. minutil oli täpne kolumbialane Marulanda Luis Diaz. Seitse minutit hiljem viigistas seisu penaltilöögist Sergio Agüero. 65. minutil sooritas ilusa karistuslöögi Ilkay Gündogan ning see päädis väravaga ja seisu vormistas 73. minutil vahetusest mängu sekkunud Ferran Torres.

Piraeusi Olympiacose ja Marseille kohtumises kestis väravapõud väga pikalt. Kuigi teise poolaja alguses sai Kreeka klubi korraks juhtima, arvas VAR, et Georgios Masourase värav oli löödud suluseisust. Lõpuks võttis koduklubi ikkagi oma ning 91. minutil lõi Koka Olympiacose ainsaks jäänud värava.

D-grupi põnevuskohtumises võõrustas Amsterdami Ajax Liverpooli, kuid oodatud matšist kujunes väravatevaene mäng. Ainsana tegi skoori Liverpool, kuid sedagi tänu Ajaxi kaitsjale Nicolas Tagliaficole, kes lõi omavärava. Kuigi Ajaxil tekkis ka endal võimalusi siis mäng lõppeski 1:0 Liverpooli võiduga.

Ühepoolseks kujunes Atalanta ja Taani klubi Midtjyllandi kohtumine, mis lõppes itaallaste 4:0 võiduga. Palli enamvähem võrdselt hallanud meeskondade väravavõimalused olid kõik Atalata poole kaldu. Poolajavileks juhtis Itaalia klubi juba 3:0, kui täpsed olid Duvan Zapata, Alejandro Gomez ja Luis Muriel. Viimase naela lõi vahetusest mängu sekkunud Aleksei Miranšuk, kes tegi skoori 89. minutil.