Pärnu motopoiss pani EM-hooajale ilusa punkti

Jörgen-Matthias Talviku (paremal) lõpetas Belgia etapi kolmanda kohaga.
Jörgen-Matthias Talviku (paremal) lõpetas Belgia etapi kolmanda kohaga. Foto: MXGP.com

Eile Belgias Lommeli krossirajal kümnendal ehk viimasel EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste etapil pani hooajale ilusa punkti Pärnu motoklubi 17aastane noormees Jörgen-Matthias Talviku, kes etapi kokkuvõttes tõusis poodiumi kolmandale astmele ja lõpetas EM-sarja viiendana.

Ajasõidus näitas pärnakas kaheksandat aega. Esimeses võistlussõidus tuiskas rajale 40 sportlast ja Talviku oli esimeste kurvide järel kümnenda koha piirimail. Kiiret sõitu teinud pärnakas tõusis juba esiviisiku kannule, ent kukkus ja kaotas kümmekond kohta. Uuesti sadulasse saades alustas Talviku hullumeelset tagaajamist ja suutis lõpuks kolmandaks tõusta, korrates sellega karjääri parimat tulemust.

Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Mx Mania

Teise sõidu start õnnestus Talvikul nagu esimenegi, kuid avaringi lõpus tegi ta sõiduvea ja langes 15. kohale. Ring hiljem kukkus Talviku uuesti ja see rikkus juba täielikult lootused tõusta kümne etapi kokkuvõttes poodiumile. Eestlane ei andnud aga alla ja kerkis lõpuks seitsmendaks, mis Belgia etapi kokkuvõttes tõi kolmanda koha karika.

Hooaja kokkuvõttes tuli Talviku 269 punktiga kõrgele viiendale kohale.