Selgus esimene dementsussõbraliku hoolekandeasutuse märgise saaja

PM Tervis
Copy
Eesti esimene spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks ehitatud Benita Kodu. Pildil hetk pidulikul avamispäeval toimunud ringkäigust 22. juulil 2020.
Eesti esimene spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks ehitatud Benita Kodu. Pildil hetk pidulikul avamispäeval toimunud ringkäigust 22. juulil 2020. Foto: Erakogu

Dementsuse Kompetentsikeskus andis välja esimese dementsussõbraliku hoolekandeasutuse märgise, mille pälvis Keila lähistel asuva Benita Kodu juurdeehitusena avatud spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks ehitatud kodu.

«Pälvida esimesena Eestis dementsussõbraliku hoolekandeasutuse märgis, on suur tunnustus,» sõnas Benita Kodu juhatuse liige Marilin Vaksman. «Soovime, et meie elanikud tunneksid ennast koduselt ja neil oleks samas tagatud piisav iseseisvus, väärikus ja turvalisus.» Selleks, et olla jätkuvalt tunnustuse väärilised, pööratakse asutuses suurt tähelepanu personali koolitamisele ning panustatakse keskkonna ja teenuste arendamisse. 

Benita Kodu on mitmekülgne sotsiaal- ja tervishoiuteenuste keskus, kuhu kuulub eakate kodu, õendusabihaigla ning rehabilitatsiooni- ja koolituskeskus. 2020. aasta suvel avati spetsiaalselt dementsusega inimeste jaoks ehitatud kodu.

«Euroopas oleme näinud dementsusega inimestele mõeldud teenusepakkujate häid praktikaid. Nüüd on sotsiaalse- ja füüsilise keskkonna parimad näited kõik Benita Kodus olemas – ka rahvusvaheliselt saame Benita Kodu eeskujuks tuua,» rääkis Dementsuse Kompetentsikeskuse tegevjuht Miret Tuur. Ta lisas, et Benita Kodu on aastaid teadlikult arendanud dementsussündroomiga inimeste hoolduse kontseptsiooni ning loonud dementsusega inimeste vajadusi arvestava keskkonna.

Sotsiaalministeeriumi loodud Dementsuse Kompetentsikeskuse eesmärk on parandada dementsusega inimeste ja nende lähedaste toimetulekut ja elukvaliteeti, tõsta inimeste teadlikkust dementsusest ja abi saamise võimalustest ning parandada tervishoiu- ja hoolekandeteenuste kvaliteeti ja teenuste kättesaadavust.

Dementsussõbraliku hoolekandeasutuse märgis on välja töötatud Dementsuse Kompetentsikeskuse, Tervise Arengu Instituudi, Sotsiaalkindlustusameti ja Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja esindajate eestvedamisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles