Marjamäel selgusid Eesti meistrid mootorrataste mäkketõusus

Lõuna-Eesti Postimees
Hetk eelmise aasta võistluselt Otepää vallas Marjamäel.
Hetk eelmise aasta võistluselt Otepää vallas Marjamäel. Foto: Maarius Suviste

Hiljuti toimus Coop Põlva Eesti meistrivõistluste viimane etapp mootorrataste mäkketõusus. Ülipõnev ja pinev mäkketõusu hooaeg sai väärilise lõpu legendaarsel ja kiirel Otepää vallas asuvas Marjamäel.

Enne viimast etappi oli igas klassis, v.a juuniorite klassis meistritiitlid jagamata ja viimane sõit otsustas kõik, teatas Hillclimb Estonia oma Facebooki kontol.

Käesolevast hooajast loodi uus klass ehk Mini Junior klass, kus selgitati välja Eesti karikavõitjad. Terve hooaja suurepäraseid sõite näidanud ja totaalselt klassi domineerinud Petter «Väike Koff» Soomets (Tartu Enduro Klubi) ei andnud ka Marjamäel konkurentidele võimalust ning võttis 26,43 m klassi võidu. Ühtlasi kindlustas endale sellega ka Eesti karikavõistluste 1. koha 52 punktiga.

Marjamäel võitis teise koha Tessa Ehala (Otepää MCC), tulemuseks 16,27 m, hooaja kokkuvõttes 30 punktiga 4. koht. Antud klassi kolmanda poodiumi koha hõivas endale Shara «Mammu» Siilak (Almaca Motosport) tulemusega 11,98 m ja tänu kolmanda koha punktidele saavutas ta hooaja kokkuvõttes 2. koha 32 punktiga, edestades Oskar Reinvaldi ühe punktiga. Noorel Oskaril tekkis finaalsõidus paraku emotsionaalne tõrge ning ta katkestas.

Klass kõrgemal ehk Junior klassis oli samuti võidukas terve hooaja domineerinud Travis «Trav» Siilak (Almaca Motosport), kes oli juba Sõrestes endale kolmanda meistritiitli kindlustanud ning sai pingevabalt tulla võistlema. Võidusõidu tulemuseks 33,71 m ning Eesti meistritiitel 52 punktiga käes. Teisele kohale sõitis end terve hooaja stabiilset sõitu näidanud Egert «Eku» Toots (Carma Motoklubi) tulemusega 28,20 m ning hooaja kokkuvõttes samuti teine koht 37 punktiga. Klassi kolmas oli Gregor «Grex» Koppelmaa tulemusega 24,53, edestades vaid 21 sentimeetriga neljanda koha omaniku Robin «Robi» Kuusi, kes sai tulemuseks 24,32 m. Ühtlasi oli see ka otsustav sõit hooaja lõpptulemuste järjestuses. Grex edestas ka siin vaid 1 punktiga Robit, vastavalt 34 ja 33 punkti ning see tähendab, et Grex hõivas EMV kolmanda ja Robi neljanda koha.

Krossi klassis oli võidukas Martin «Koff» Kohv (Tartu Enduro Klubi), kes sai tulemuseks kirja 75,37 m. Teisele kohale sõitis end Sander Luiga (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 55,55 m ning kolmandaks Tajo «Peru» Andressoo (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 55,34 m. Paraku etapivõit ei toonud Koffile kauaoodatud meistritiitlit, vaid selle napsas tema eest 2 punktiga päeva teine mees Sander Luiga. Luiga kogus hooaja peale kokku 47 punkti ning Koff 45 ja Peru 35 ehk ühtlasi EMV kolmas koht on Peru oma, teatas Hillclimb Estonia sotsiaalmeedias.

Single klassis domineeris ülikiire Tenny «Tenny» Tuvikene (Tartu Enduro Klubi), tema finaalsõidu tulemuseks päeva kõige kiirem aeg 9,96 sekundit. Teine koht kuulus antud võistlustel krossiklassis juba ühe karika kogunud Koffile, kes finaalsõidus sai tulemuseks 10,11 sekundit. Kolmanda koha sõitis välja Jaanus Hugo «Väike Mulk» Ermits (RedMoto Racing) tulemusega 10,95 sekundit.

Hooaja kokkuvõttes tuli Eesti meistriks käesoleval etapil põrunud Siim Hintser, hooaja peale kogus ta 45 punkti. Ka siin klassis saavutas Koff EMV 2. koha ja vaid 1 punktilise kaotusega Hintserile, lõpptulemuseks 44 punkti, kolmanda koha käesolevas klassis sai endale Peru 36 punktiga.

Unlimited klassis oli samuti kõik lahtine. Meistritiitli peale käis kõva andmine ning kolmel mehel oli võimalus see endale krabada. Eelsõitude põhjal langes meistritiitli mängust välja Lauri «Linnapea» Drubinš (Carma motoklubi) ja tiitel jäi kahe mehe jagamisele: Riho «Lärm» Kollist (Sõmerpalu motoklubi) ja Rauno «Käbi» Roo (Carma Motoklubi). Finaalsõidus oli kõige kiirem Lärm, tulemusega 10,80 sekundit, mis ühtlasi kindlustas 43 punktiga talle järjekordse meistritiitli – mitu tal neid kokku on, teab vaid tema ja kõige kõrgem, teatasid võistluse korraldajad.

Võistluste teise koha ja ühtlasi ka hooaja teise koha saavutas Käbi, tulemusteks 11,64 sekundit ja 36 punkti. Võistluste kolmanda koha võttis hea sõiduga endale Andrus «Fossiil» Murumaa (Carma Motoklubi), tulemuseks 12,82 sekundit, hooaja kokkuvõttes saavutas Fossiil 7. koha. Meistrivõistluste hooaja kolmanda koha hõivas endale Linnapea.

Marjamäel osales ka show klass ehk pulli pärast sõitjad, siin oli võidukas Lembit «Hundikas» Miil tulemusega 43,37 m, teine koht Sulev «Murakas» Pulk 28,90 meetriga ning kolmas Raio Õun 24,57 meetriga.

Traditsiooniliselt anti ka Marjamäel välja päeva parima kärna tiitel ning see läks sel korral Mini Junior klassi võitjale Väikesele Koffile, kes lennutas oma 50cc mootorratast väga hulljulgelt.