Video ⟩ James vedas Lakersi pärast kümne aasta pikkust pausi taas NBA finaali

Christopher Krutto
Los Angeles Lakersi staarid LeBron James (vasakul) ja Anthony Davis on meeskonna vedanud finaali. Kas tänavu suudetakse meistritiitel võtta, selgub oktoobris. Foto: Kim Klement/USA TODAY Sports

Ööl vastu pühapäeva kindlustas ookeanitaguses korvpalliliigas NBA finaalipääsme Los Angeles Lakers, alistades Denver Nuggetsi 117:107.

Lakers võitis avapoolaja 10 punktiga ja kuigi Nuggetsil õnnestus kolmanda veerandaja lõpus veel korra seis viigistada, siis viimasel veerandajal pani tänavuse hooaja üheks suursoosikuks olev Lakers gaasi põhja ja kindlustas nelja võiduni mängitavas seerias seisuga 4:1 pääsu finaali.

Lakersi parimaks tõusis karjääri 27. play-off'i kolmikduubli kirja saanud LeBron James, kelle arvele jäi 38 punkti, 16 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Temast enim kolmikduubleid on play-off'ides saanud vaid legendaarne Magic Johnson (30). Anthony Davis toetas Jamesi 27 punktiga.

Denveri parim oli Nikola Jokic, kes viskas 20 punkti, korjas seitse lauda ja jagas viis resultatiivset söötu.

Lakersi vastane selgub Miami Heati ja Boston Celticsi vahelisest paarist, kus hetkel Heat on ees 3:2.