STAADIONIJUTUD ⟩ Mikk Pahapill: sain finantskriisi ajal aru, et olin Euroopa meistrina privilegeeritud olukorras

Postimees Sport
Copy
Mikk Pahapill.
Mikk Pahapill. Foto: Tairo Lutter

Kergejõustikuteemaline taskuhäälingusaade «Staadionijutud» läks eetrisse 15. osaga, kus saatekülaliseks 2009. aasta Euroopa sisemeister Mikk Pahapill.

37-aastane Pahapill püsib tänaseni 11 aastat tagasi püstitatud seitsmevõistluse tippmargi 6362 punktiga kõigi aegade edetabelis 12 parema seas, jäädes vaid 12 punktiga alla rekordimehele Erki Noolele.

«Ma olen õnnelik, et mul õnnestus selline võistlus teha. Vahel ikka tunned, kasvõi trennis, et kõik lihtsalt tuleb välja. Mul sattus samadel päevadel olema lihtsalt EM. Aga kindlasti oli see tegelikult pikk protsess, 25 aastat. Aga jah, viimased kaks aastat enne EM-i olid märgilised,» ütleb Pahapill.

Pahapilli supertulemus sattus aga aega, mil maailmas oli käsil viimaste kümnendite suurim finantskriis ja uute toetajate leidmine polnud edust hoolimata kerge.

«See oli 2009. aasta märts. Finantskriis oli olnud selleks ajaks pool aastat väga terav ja keegi polnud võimeline võtma riski, et anda kusagile raha. Samas ma ei tundnud ka ennast väga hästi, sest samal ajal, kui mina teenisin Euroopa meistriks tuleku eest mitu tuhat eurot preemiat, kaotasid inimesed oma töökohti, maju ja kortereid. Sain sellisel hetkel aru, et ma olin privilegeeritud olukorras. Dissonants oli kõva,» meenutab Pahapill.

Milliseid tundeid toonane võit aga tekitas? «Ma oleksin võinud tegelikult rohkem «lennata»,» muigab mitmevõistleja tagasi vaadates. «Ma teadsin, et kõige suurema kaif saadakse protsessist. Seda on teaduslikult tõestatud. Näiteks laboris tehtud eksperimendid on näidanud, et hiired saavad kõige suurema dopamiinilaksu enne auhinna kättesaamist. Sama kehtib sportlaste kohta. Kui auhind on käes, siis vaatad, et okei, tore, aga siit peab nüüd edasi minema.»

Pahapill räägib saates veel korvpallilembusest, parematest võistluskaaslastest, treeningmetoodikast, mõõnadest ja suhtlusest meediaga, aga ka oma tänastest tegemistest ehk treeneritööst ja lõbusatest hoolealustest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles