VIDEO ⟩ Läheb mänguks: Nuggets sai vaatamata säravale Jamesile esimese mängu kätte

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Jamal Murray (paremal) tõsusis Denver Nuggetsi kangelaseks.
Jamal Murray (paremal) tõsusis Denver Nuggetsi kangelaseks. Foto: Kim Klement/USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA alistas Denver Nuggets 114:106 Los Angeles Lakersi ning säilitas läänekonverentsi finaalis põnevuse.

Nelja võiduni peetava seeria teise matši viimase sekundi viskest kaotanud Nuggets sel korral midagi lõpu peale ei jätnud. Tõsi, kui viimase veerandi eel oli eduseis 18-punktiline, jõudis Lakers veel neljandiku teises pooles kolme silma kaugusele.

Denveri mehed aga mängu käest ei andnud. Kindel oli mängujuht Jamal Murray, kes tabas viimase kahe minuti jooksul kaks kolmest, vedades tiimi võidule. Ta oli kokkuvõttes ka võistkonna parim statistiliselt. Kirja läks 28 punkti ja 12 resultatiivset söötu. Nikola Jokic lisas 22 silma ja 10 lauapalli.

Lakersit vedasid taas kaks staari. LeBron James kogus kolmikduubli: 30 punkti, 10 lauda ja 11 tulemuslikku söötu. Anthony Davis lisas 27 silma, kuid noppis vaid kaks lauapalli.

Seeria järgmine lahing peetakse neljapäeva öösel vastu reedet, Lakers juhib 2:1. Idakonverentsi finaalis edestab Miami Heat sama seisuga Boston Celticsit. Nemad kohtuvad homme varahommikul.