Järelvaadatav ⟩ Energiatootmise tulevik meie katustel

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Eestis arendatud innovatiivsete päikesekatuste tootja Roofit Solar Energy korraldab 24. septembril energiadebati «Energia tootmise tulevik».
Otseülekanne algab kell 16.15.

Ajakava:

16.15 Avasõnad ja esitlus tootearendustest - Andri Jagomägi, Roofit.solar asutaja ja tegevjuht.

16.35 Paneelarutelu energeetika väljakutsetest ja uutest lahendustest katustel - Andi Hektor, osakestefüüsik ja müüontomograafia arendaja (KBFI & GScan OÜ), vesiniku- ja tuumaenergeetika entusiast ning Oliver Alver, arhitekt.
Arutelu juhib Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni juht Andres Meesak.

17.15 Elektrit tootvate katuseprofiilide tutvustus - Andres Anijalg, Roofit.solar kaasasutaja ja arendusjuht.

Roofit.solar avas esimese tootmishoone aasta tagasi Harkujärvel, tänaseks on tootmispinda kahekordselt laiendatud. «Tänu uuele elektrit tootvate katuse planeerimise tarkvarale saame muuta kogu protsessi efektiivsemaks ning aastaks 2025 on metallist päikesekatuseid üle maailma tõenäoliselt juba vähemalt 10 000» ütles Roofit.solar tegevjuht Andri Jagomägi.

«Üha rohkem kliente küsib päikesepaneelidega katuselahendust ning on meeldivalt üllatunud, kui kuulevad Roofit.solar ehitisintegreeritud päikesepaneelidest. Tänu Ruukki ja Roofit.solar koostööle saab klient kõrge kvaliteediga kaks-ühes elektrit tootva katuse» sõnas Ruukki Baltikumi müügijuht Kristjan Keert.

Roofit.solar on kiirelt arenev Eesti ettevõte, kes on välja arendanud maailmas unikaalse monokristalsete ränielementidega integreeritud metallist katusematerjali. Innovatiivne päikesekatus näeb välja nagu traditsiooniline teraskatus ja on elektriliselt sama võimas nagu tavalised päikesepaneelid. Praegu toodetakse käsivalts-päikesepaneele, mis on integreeritud Ruukki valtsprofiiliga ja sobituvad hästi Skandinaavia arhitektuuriga.

Roofit.solar katuseid on paigaldatud juba üle 100, peamiselt Eestis, kuid ka Rootsis, Saksamaal, Austrias ja Norras.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles