Kalju mängija: andsime endast kõik, natuke jäi puudu

Ville Arike
Kalju mängijad jätsid väljakule endast kõik ning olid pärast lõpuvilet nii väsinud kui ka pettunud. Foto: Mihkel Maripuu

Koroonaviirusest räsitud Nõmme Kalju jalgpallimeeskond andis pärast kuu aja pikkust mängupausi meistriliiga keskses kohtumises FCI Levadiale kõva lahingu, kuid pidi siiski leppima 1:2 kaotusega. Kaitsja Mikk Reintam kinnitas, et väljakule jäeti endast kõik. Pärast lõpuvilet langeski Kalju mehi väljakule kui loogu - mitte ainult väsimusest, vaid kindlasti ka pettumusest.

Põhimõtteliselt pidi Kalju läbi ajama vahetusteta, kui mitte arvestada KTM-reegli tõttu 10. sekundil tehtud vahetust. Levadia asus kiirelt juhtima (4. minutil), kuid avapoolaja keskel suutsid nõmmekad Aleksandr Volkovi löögist viigistada. Teise poolaja alguse väravaga sai Levadia siiski kolm punkti kätte. Kalju võitles lõpuni, kuid tabamuseni enam ei jõudnud.

Esimest korda meistriliigas põhikoosseisus alustanud ja hea partii esitanud 20-aastane Henri Perk lausus, et väravavaht peab saama teha hea tõrje ning see annab terveks mänguks enesekindluse. Ehkki Levadia lõi küll kiire avavärava, püüdis Perk peagi Gando ohtliku pealöögi ning jätkas kindlalt. Näiteks tegi ta teisel poolajal hiilgava topelttõrje.