Flora tõestas, et Eesti jalgpall suudab pakkuda ka rõõmu

Henry Lääne
Flora meestel oli neljapäeva õhtul põhjust rõõmustada. Jah, mängupilt polnud ideaalne, kuid tulemus küll! Foto: Tairo Lutter

Viimasel paaril kuul on tundunud, et Eesti jalgpall suudab tekitada vaid matustega võrreldavaid emotsioone. Koondise kehva mängupildiga saadud kaotused Gruusiale ja Armeeniale ning meie klubide allajäämised eurosarjas pole fänne mõistagi rõõmustanud. Hingele tõttas palsamit lisama Tallinna Flora, kes alistas neljapäeva õhtul Euroopa liiga teises eelringis Islandi liigas kuuendat kohta hoidva tiitlikaitsja Reykjaviki KRi 2:1.

Florale tõid võidu Rauno Sappineni ja Michael Lilanderi – paremkaitsja 36. minuti pommlöök vuhises paarikümnelt meetrilt kindlalt puurivahi jaoks paremasse alla nurka – väravad avapoolajal. KR lõi autabamuse 75. minutil, kui Kristjan Floki Finnbogason koksas peaga väravasse Kennie Choparti karistuslöögi. Sealjuures tuleb mainida, et alates 58. minutist mängis KR vähemuses, sest kohtumise jooksul kaks korda Rauno Alliku maha võtnud ja kaks kollast kaarti teeninud Aegir Jonasson saadeti varajase duši alla.

«Tunnen suurt pettumust,» alustas KRi peatreener Runar Kristinsson. «Arvan, et olime 90 minuti peale parem meeskond. Isegi kui mängisime vähemuses, suutsime survestada. Kahju, et mäng algas halvasti, sest andsime värava ära, kui olime rünnaku ülesehituses lohakad,» viitas ta Sappineni vasturünnakust sündinud tabamusele. «Flora ongi vasturünnakutel väga hea. Pärast poolaega uskusime siiski, et suudame tagasi tulla. Meil oli see nälg olemas. Kui vähemusse jäime, muutsime veidi oma süsteemi, mis jättis kaitsesse auke, ja Flora sai võimalusi kolmandaks väravaks. Vähemalt üritasime kõik 90 minutit. Soovin Florale järgmises ringis edu, nad on hea tiim.»