Jalkasatsi väljavaated liigasse püsima jääda kahanesid

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Tarva jalgpallimeeskonna tabeliseis pole kiita, kuid mängupilt on muutunud hooaja lõpufaasis hoolimata nappidest allajäämistest oluliselt paremaks. Foto: Marianne Loorents

Rakvere jalgpalliklubi Tarvas esindusmeeskonna hooaeg Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliiga B-tasandil liigub tasapisi lõpu suunas.

Neljapäeval andsid rakverlased korraliku lahingu liigatabelis neljandat kohta hoidvale tiimile, JK-le Tabasalu, kellele jäädi hoolimata 1:0 (värava autor Nevil Krimm) võidetud avapoolajast lõpuks alla 1:2.

Kaotus oli seda valusam, et kohtumise 78. minutil, kui tablool oli viigiseis 1:1, eemaldati mängust Tarva nooruke väravavaht Georg Mattias Lagus. Viimaseks veidi enam kui tosinaks minutiks tõmbas puurilukust vabaks jäänud kindad kätte poolkaitsja Keijo Õunapu, kellele on väravavahiamet varasemast ajast hästi tuttav.

Paraku pidi Õunapu juba minut hiljem võtma enda selja taha väravavõrku löödud palli, mille oli toimetanud sinna alles teist kohtumist Tabasalu vormis pidanud kunagine meistriliiga mängumees Andrus Mitt.

Meistrivõistluste põhiturniiri lõpuni on rakverlastel jäänud kuus vooru. Järgmisena kohtub liigatabelis kuue punktiga viimasel, kümnendal kohal paiknev JK Tarvas pühapäeval võõrsil Viimsi JK-ga, kes hoiab kuuendat kohta.

Rakvere meeskonna võimalused tõusta tabelis koha võrra kõrgemale on pigem teoreetilist laadi, sest praegu üheksandal real paiknev Keila JK edestab neid 15 punktiga.