Pärnumaa parimad kergejõustiklased lähetati pealinna

U20 vanuseklassis oli edukas Ann Marii Kivikas (paremal), kes võitis nii 100 meetri kui 200 meetri distantsil kuldmedali, kusjuures 200 meetris püstitas ta isikliku rekordi. Hõbemedali sai Kivikas kaela 4x400 meetri segateatejooksus. Foto: Marko Mumm

Täna stardivad Kadrioru staadionil kahepäevased kergejõustiku Eesti meistrivõistlused, kus lööb kaasa 37 klubi ligemale 300 sportlasega. Teiste seas lähevad võistlustulle spordiklubi Altiuse ja Niidupargi kergejõustikuklubi noored atleedid.

Kiirjooksudes lähevad stardijoonele talvel noorsoo esivõistlustel kolm kulda võitnud Altiuse liige Ann Marii Kivikas, mullu Kadriorus 100 ja 200 meetris hõbeda teeninud Henri Sai (SK Altius). Vasaraheites on head võimalused eelmisel aastal pronksi teeninud Toomas Tankleril (Niidupargi KJK).

Maiuspalaks tõotab homme kujuneda meeste 5000 meetri jooks, kus kohtuvad Pärnu juurtega Roman Fosti ja riigi parim maratonimees tartlane Tiidrek Nurme.

Stardis näeb veel mitut ülejäänud klubide hingekirjas suvepealinna sportlast: 110 meetri tõkkejooksus stardib Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev), 400 meetri jooksus Rivar Tipp (TÜASK) ja niisama pikal tõketega distantsil Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev).