Kergejõustikusuve tipphetk: kui kaugele hüppab Balta ja kas salapärane Kanter teeb taas Kupperile tuule alla?

Mariel Gregor
Gerd Kanter ja Martin Kupper pärast eelmise aasta Eesti meistrivõistlusi. Tookord jäi peale kogenum. Foto: Liis Treimann / Postimees

Kadriorus laupäeval ja pühapäeval toimuvatel kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel saab kaasa elada mitmele duellile. Olümpiavõitja Gerd Kanter tuleb kogemustele ja lootes Martin Kupperile konkurentsi pakkuma. Ksenija Balta teeb esimese kaugushüppevõistluse, stardis on ka Rasmus Mägi ja Tanel Laanmäe. Häid tulemusi võib oodata mitmevõistluses, kuigi osalejaid napib.

Hooaja avastardi oma põhialal kaugushüppes teeb Ksenija Balta, kes näitas head kiirust paari nädala tagustel Eesti karikavõistlusel. Balta läbis staadionisirge ajaga 11,62, jättes esimesena selja taha Karoli Käärti. Kaugushüppes on kohal ka Kreete Verlin, Liisa-Maria Lusti, Merilyn Uudmäe, Aet Laurik.

Taas saab Kadriorus näha kettaheiteduelli tippspordist loobunud, ent siiski heas vormis oleva olümpiavõitja Gerd Kanteri ning tema kunagise õpilase Martin Kupperi vahel. Poolakate Piotr Malachowski ja Robert Urbaneki treenerina töötav Kanter pole sel aastal ühtki võistlust pidanud, Kupper sai heitjate seeriavõistlusel viimati kirja 60.35. Samad mehed olid Eesti meistritiitli nimel võitlemas ka eelmisel aastal ja siis jäi 58.60ga peale Kanter, võites juba 13. meistritiitli.

Kanter jäi võistluse eel napisõnaliseks ja salapäraseks.