Fotod ⟩ Tartus mängitakse Eesti rannavõrkpalli meistritiitli nimel

Lenel Karu

Eile ja täna peetakse Tartus Eesti rannavõrkpalli GP-sarja karikafinaali. Võistlustules on nii Eesti kui Baltikumi naiste ja meeste paremik, kelle hulgast eile õhtuks selgitati välja veerandfinaalidesse pääsejad. Täna on väljakul vastamisi kaheksa parimat, finaalid peetakse õhtupoolikul alates kella 16.30st Raekoja platsil. Postimehe kaudu saab täna otseülekandes jälgida meeste mänge.

Eile pääsesid veerandfinaalidesse kõik tugevamad paarid, Eesti meeste esipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar tulid A-alagrupi võitjaks. Parimad B-alagrupis olid lätlased, maailma 17. paar Martins Plavins - Edgars Tocs, X-alagrupis Urmas Piik ja Sander Steinberg ning D-alagrupis Timo Lõhmus - Dmitri Korotkov.

Kaitseväest otse võrkpalliväljakule saabunud Märt Tammearu pidi koos venna Siimuga leppima kaotusega 1:2 (12:21, 21:18, 12:15) vanameistrile Argo Arakule, kes mängis koos Kaspar Pomerantsiga.

Naiste hulgas võitsid A-alagrupi Eesti esipaar Liisa Soomets - Heleene Hollas, veel pääsesid edasi Kadri Keskküla ja Kristi Vink ning Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov.

Võistluste peakohtunik Mehis Merilaine ütles, et eilsetest mängudest pakkus enim pinget lätlaste noortepaari Rūdolfs Stankevičsi ja Artūrs Rinkevičsi etteaste. «Harva elab meie publik niimoodi kaasa, tegemist oli täiesti maailmatasemel rannavõrkpalliga igas elemendis,» ütles Merilaine. Naiste mängudes tema sõnul nii suuri üllatusi polnud ning favoriidid pääsesid edasi.

Pealtvaatajad saavad täna naiste mängudele kaasa elada Tartu rannakeskuse väljakutel, meestele raeplatsil. Mõlemad finaalid toimuvad täna õhtupoolikul Raekoja platsil, naiste finaal on planeeritud kell 16, meeste finaal kell 17.30.