Tammeka andis Tallinnas korraliku lahingu ja tuli koju viigiga

Lenel Karu
Tartu Tammeka jäi reedel meistriliiga 15. vooru kohtumises Nõmme Kaljuga 1:1 viiki. Tartlaste ainsa värava lõi Tristan Koskor. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Reedel mängis Tartu Tammeka meistriliiga 15. voorus Nõmme Kaljuga viiki 1:1. Tartlaste koosseisus sai väljakul näha noort verd: keskkaitses Ats Toomsalu ja vasakkaitses Tanel Tammikut, viimane tegi esindusvõistkonna avakoosseisus debüüdi.

Esimene ärev moment oli avapoolaja 9. minutil, kui Vladislav Homutov sahistas palli Tammeka võrku ning viis Nõmme Kalju juhtima 1:0. Avapoolaeg kulges aeglases tempos ja võimalustevaeselt.

Teisel poolajal alustas Tammeka mängu tempokamalt ja jõudis vastase karistusalasse mitmel korral. Kalju rünnaku vastu töötas hästi tartlaste puurilukk Karl Johan Pechter. Mängu viigistas 1:1 Tristan Koskor, kes 79. minutil lõi värava Kaljule.

Kohtumiselt jäi kripeldama ka penaltivõimalus, kui Vladislav Veremejev pani Patrick Genro Veelma pealöögile käe vahele, aga kohtunikud seda siiski penaltina arvesse ei võtnud.

Hoolimata võiduta jäämisest oli Tartu Tammeka peatreener Kaido Koppel oma mängijate sooritusega rahul.

«Meeskonnatööga olen väga rahul. Poisid nägid väljakul kõvasti vaeva ja õnneks jäi lõpetuseks midagi näppude vahele kah. Selle üle on hea meel,» sõnas ta soccernet.ee-le. Samas vaatas Koppel ka teist poolt. «Lastud värav oli välditav. Me oleme trennis just seda tüüpi olukordadega vaeva näinud. Kerge pettumus see olukord oli, aga las see sinna jääb. Ülejäänud mänguga olen rahul.»

Ta jätkas: «Suutsime näidata jalgpalli erinevaid külgi: kaitses võitluslikku mängu, aeg-ajalt kõrgemat pressi, palliga tegime huvitavaid kombinatsioone. Oli nii mõndagi, mida vaadata ja mille üle treenerina õnnelik olla.»

Tartu JK Tammeka hoiab Premiumi liiga tabelis endiselt kuuendat kohta. Järgmises voorus kohtuvad tartlased Tartu Tamme staadionil 9. augustil kell 19 Tallinna FCI Levadiaga.