Par Polijas čempioni futbolā kļūst Varšavas "Legia"

LETA/DPA
CopyDraugiem X Whatsapp

Par Polijas čempioni futbolā 14.reizi sestdien kļuvusi Varšavas "Legia", kas savā laukumā pieveica "Cracovia" un kļuva konkurentiem neaizsniedzama.

"Legia" savā laukumā pieveica "Cracovia" ar 2:0 (1:0) un nodrošināja sev 14. čempionu titulu, kas ir atkārtots Polijas rekords.

Vārtus mājiniekiem 23.minūtē guva Tomāšs Pekharts un 75.minūtē - Valeriane Gvilia.

Uzvara ļāva "Legia" iegūt 11 punktu pārsvaru pār bijušo čempioni Glivices "Piast" un Poznaņas "Lech", kuriem vēl atlikušas trīs spēles.

"Legia" tā ir sestā uzvara Polijas čempionātā pēdējās astoņās sezonās. Galvaspilsētas klubam tagad tāpat kā Hožuvas "Ruch" un Zabžes "Gornik" ir 14 Polijas līgas uzvarētāja tituli.

Bija paredzēts, ka Polijas futbola līgas sezons beigsies maija vidū, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tā tika aizkavēta.

Pēc spēļu pārtraukšanas marta sākumā līgas mači atsākās maija pēdējā nedēļas nogalē, sākotnēji aiz slēgtām durvīm. Līdzjutējiem tika atļauts atgriezties tribīnēs jūnija vidū, ierobežojot to daudzumu ar 25 procentiem no attiecīgā stadiona ietilpības.

Sestdien Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas "Arka" savā laukumā pārspēja Lodzas LKS ar 3:2 (3:0), komandas kapteinim Šteinboram vārtos esot visu spēles laiku.

Tomēr vieta līgā nākamsezon bija pazaudēta jau iepriekš. Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 37 punktiem 35 spēlēs ieņem sesto vietu starp astoņām komandām, taču ar diviem atlikušiem mačiem vairs nevar panākt piektajā vietā esošo Krakovas "Wisla", kam ir septiņi punkti vairāk un trīs spēles rezervē.

Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas "Lechia" svētdien līgas astoņu labāko komandu turnīrā izbraukumā tiksies ar Poznaņas "Lech".

Gdaņskas komandai līdz sezonas beigām palikušas trīs ekstraklases spēles un dalība Polijas kausā.

Ar 52 punktiem 34 spēlēs Gdaņskas vienība ieņem sesto vietu turnīra tabulā.