Krootusel võistles üle saja triatleedi

Madis Perli
, suvereporter
Erinõuete tõttu algas tavapärase ühisstardi asemel võistlus eraldistardist.
Erinõuete tõttu algas tavapärase ühisstardi asemel võistlus eraldistardist. Foto: Hegri Narusk

Juuni lõpus sai Põlvamaal Krootusel avalöögi Kanepi rahvatriatloni sari, kus võistles 106 suurt ja väikest triatloniharrastajat.

Tugevamad selgusid nii laste kui põhidistantsi arvestuses. Kokku osales põhidistantsil, kus tuli ujuda 250 meetrit, sõita rattaga 10 ja joosta kaks kilomeetrit, 77 võistlejat. Meestest võtsid kolmikvõidu tartlased. Esimene oli kindlalt Kristo Prangel Tripassioni triatloniklubist ajaga 28.07,6, edestades järgmisi kolme minutiga. Teine oli Risto Puusepp ja kolmas Ander Markus Kroon.

Naistest oli kiireim Anette Zukker klubist Yess ajaga 31.46,9. Poodiumi teisele astmele jõudis Merli Randoja T3 Triathlon Teamist. Kolmanda koha sai tallinlanna Relika Toome. Kaasa tegi ka 14 kolmeliikmelist võistkonda, kus iga liige pidi läbima ühe ala. Võitis tiim Kohalikud koosseisus Vahur Loosaar, Aigar Saarnits ja Martin Simpson. Võistlejaid oli Krootusele tulnud mitmelt poolt: Tallinnast Valgani.