Leipzig kaotas punkte, Bayern alistas Bayeri

Kogu Müncheni Bayerni meeskona kandis täna käepaelu, mil oli sõnum: "Black Lives Matter". Pildil Robert Lewandowski ja Serge Gnabry. Foto: Ralf ibing/Ralf Ibing /firo Sportphoto/POOL

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 30. voorus viigistas RB Leipzig koduväljakul 1:1 Paderborniga. Tabeliliider Müncheni Bayern alistas võõrsil 4:2 Leverkuseni Bayeri.

Leipzig asus Bundesligas viimasel kohal paikneva Paderborni vastu kohtumist juhtima 27. minutil, kui Patrik Schick kodumeeskonna 1:0 ette viis. Kaks minutit enne esimese poolaja lõppu teenis Leipzigi keskkaitsja Dayot Upamecano aga punase kaardi, jättes kodumeeskonna kümnekesi.

Teisel poolajal suutsid arvulises vähemuses mänginud väljakuperemehed enda eduseisu kaitsta peaaegu lõpuni välja, kuid natuke jäi siiski puudu. Teisel üleajaminutil sai Padeborn oma tahtmise, kui Christian Strohdiek viigitas mänguseisu. Tulemusega 1:1 ka kohtumine lõppes.

Tabeliliider Müncheni Bayern pääses Leverkuseni vastu kerge ehmatusega. Kümnendal minutil jäädi Lucas Alario väravast 0:1 kaotusseisu, kuid 17 minutit hiljem viigistas Kingsley Coman mänguseisu. Vahetult enne poolajapausi said külalised aga kaks tabamust veel kirja: 42. minutil oli täpne Leon Goretzka, 45. minutil Serge Gnabry.

Teisel poolajal lõi enda hooaja 44. värava ka Robert Lewandowski ning sellega oli mäng ka tehtud. Eelviimasel mänguminutil vähendas Bayer kaotusseisu kaheväravaliseks, kui täpne oli 17-aastane Florian Wirtz.