Bayern sõitis Fortunast teerulliga üle, Lewandowski jõudis omapärase tähiseni

Postimees Sport
Robert Lewandowski (vasakul) ja  Alphonso Davies (paremal) tegid Fortuna vastu skoori.
Robert Lewandowski (vasakul) ja Alphonso Davies (paremal) tegid Fortuna vastu skoori. Foto: POOL/REUTERS

Saksamaa Bundesliga 29. voorus alistas Müncheni Bayerni jalgpallimeeskond koduväljakul 5:0 Düsseldorfi Fortuna meeskonna.

Vaitsev Saksamaa meister pani väravatesajule alguse juba 16. minutil, kui efektiivse surve tulemusel Taani koondise keskkaitsja Mathias Jørgensen palli kogemata omaväravasse saatis. Läks veel 13 minutit ning tuli lisa: seekord polnud vastase abi vaja ning täpne oli Benjamin Pavard.

Poolaja lõpus otsustas mängu saatuse lõplikult ära Robert Lewandowski, kes 43. minutil väljakuperemehed turvalisse 3:0 eduseisu viis. Poolakas jõudis löödud tabamusega ka omapärase tähiseni: ta on löönud nüüd värava kõikidele Bundesliga klubidele.

Teisel poolaja alguses lisas Lewandowski ühe veel, mis märkis mehele Bundesligas juba 29. tabamust. Kui Euroopa ja karikamängud juurde liita, on 31-aastasel poolakal sel hooajal kirjas juba 43 tabamust.

Kohtumise viimase värava eest kandis hoolt Alphonso Davies, kes 50. minutiks tabloole 5:0 seadis. Seejärel võttis Bayern jala gaasipedaalilt ning Fortunat rohkem ei häbistatud.