Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
FC Kuressaare teenis neljandas voorus hooaja esimese võidu.
FC Kuressaare teenis neljandas voorus hooaja esimese võidu. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel tuli Kuressaare koduväljakul Narva Transi vastu välja 0:2 kaotusseisust, teenides 3:2 võidu. Tartu Tammeka sai võõrsil 1:0 jagu Tallinna Legionist.

Narva läks kohtumist Roman Nesterovski 6. ja Sadio Tounkara 40. minuti väravatest juhtuma, ent Saaremaa tuulistes oludes ei tähendanud see sugugi mängu lõppu.

Enne poolajavilet lõi Otto-Robert Lipp ühe värava tagasi ning kohe poolajapausilt naastes tegi 49. minutil skoori Silver Alex Kelder. Kuressaare võiduvärava lõi 80. minutil Joonas Soomre.

See tähendab, et nelja vooruga pole Narva Trans teeninud ühtegi võitu ning asub punktiga tabelis viimasel kohal. Kuressaare teenis kolme kaotuse kõrvale esimesed võidupunktid ning on üheksandal positsioonil.

Teises kell 13 alanud kohtumises alistas FC Flora Rauno Sappineni 36. ja 77. minuti ning Michael Lilanderi 91. minuti väravatest 3:0 Tallinna Kalevi.

Päeva viimases mängus alistas Tartu Tammeka Kadrioru staadionil 1:0 Tallinna Legioni. Tartlased lõid mängu ainsa värava 12. minutil, kui penaltist tegi skoori Tauno Tekko. Eelnevas olukorras oli Nikolai Mašitšev kukutanud karistusalas triblanud Patrick Genro Veelma.