Prantsusmaa ei pane karantiini EL-ist ja Schengeni alalt saabujaid

Copy
Näomaskis kuju Eiffeli torni taustal.
Näomaskis kuju Eiffeli torni taustal. Foto: Imago/ScanPix

Piiranguid leevendama valmistuv Prantsusmaa teatas pühapäeval, et ei kavatse uue koroonaviiruse tõttu panna karantiini kedagi, kes saabub Euroopa Liidust, Schengeni alalt või Suurbritanniast.

Valitsus otsustas laupäeval pikendada tervishoiualast eriolukorda kahe kuu võrra kuni 24. juulini ning panna kaheks nädalaks karantiini kõik sel ajal riiki saabujad. 

Kuid karantiinireeglid ei kehti nende suhtes, kes saabuvad Euroopa Liidust, Schengeni alalt või Suurbritanniast, seda sõltumata nende kodakondsusest, selgitas pühapäeval presidentuur.

Reeglid nendele Prantsuse ja EL-i kodanikele, kes saabuvad Prantsusmaale teistest piirkondadest väljastpoolt EL-i, Schengeni ala ja Suurbritanniat, tehakse teatavaks lähipäevil, lisas presidentuur.

Uute koroonasurmade arv on Prantsusmaal viimastel päevadel langenud. Pühapäeval teatati ööpäevaseks surmade arvuks 135. 

Riigi tervishoiuteenistuste andmeil on Prantsusmaal COVID-19 tagajärjel nüüd surnud 24 895 inimest. Sellega ollakse USA, Itaalia, Suurbritannia ja Itaalia järel maailmas viiendal kohal. 

Viimati oli ööpäevane surmade arv alla 135 teadaolevalt 22. märtsil, ent siis arvestati statistikas vaid haiglate juhtumeid. 

Praegused arvud hõlmavad ka neid COVID-19 haigeid, kes surevad eakate hooldekodudes või teistes sarnastes asutustes. 

Prantsusmaal on kavas hakata koroonaviirusest tingitud piiranguid leevendama 11. maist, kui lapsed hakkavad järk-järgult kooli naasma, avatakse osa ärisid ning inimesed tohivad reisida 100 kilomeetri raadiuses kodust ilma, et nad peaksid oma käike põhjendama.

Kuid tervishoiuminister Olivier Veran hoiatas pühapäeval, et see oleneb edasisest nakkusjuhtumite vähenemisest, seda eriti rängalt pihta saanud piirkondades nagu Pariisi ümbrus ja Kirde-Prantsusmaa.

Valitsuse sõnul peab uute koroonajuhtumite arv stabiliseeruma 3000 inimesest päevas madalamal tasemel, vastasel juhul võib arste ja medõdesid oodata järjekordne patsientide laine. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles