Võimu näidanud Manchester United jõudis Euroopas muretult 16 parema sekka, Arsenal langes dramaatiliselt lisaajal

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Manchester Unitedi mängijad väravat tähistamas.
Manchester Unitedi mängijad väravat tähistamas. Foto: JASON CAIRNDUFF/Action Images via Reuters/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liigas mängiti play-off´i avaringi enamik teise vooru matšidest, 16 sõelale jäävast tiimist on selgunud 15.

Avamängus Brüggega 1:1 viiki leppinud Manchester Unitedil piisanuks edasipääsuks ka 0:0 viigist, kuid koduväljakul midagi juhuse hooleks ei jäetud. Juhtuma hakkas 23. minutil, mil külaliste kaitsja Simon Deli mängis oma karistusalas palli käega: tasuks punane kaart ja penalti vastastele.

Unitedi poolelt realiseeris 11-meetri karistuslöögi Bruno Fernandes. Avapoolaja lõpuks juhiti koguni 3:0, täpsed olid ka Odion Ighalo ja Scott McTominay. Lõppseisu 5:0 vormistasid Fredi 82. ja 3. üleminuti väravad.

Teisel kuulsal Inglismaa klubil Londoni Arsenalil läks aga oluliselt õnnetumalt. Võõrsilt oli teiseks vooruks all 1:0 võit Piraeusi Olympiacose üle, ent koduväljakul osutusid kreeklased liiga kõvaks pähkliks.

Normaalajal lõi ainsa värava külaliste kaitsja Pape Abou Cisse, mis tähendas, et tarvis läks lisaaega. Seal aitas Pierre-Emerick Aubameyang 113. minuti tabamus Arsenali 1:1 viigini, see viinuks edasi võõrustajad. Aga sellega polnud matši saatus otsustatud...

Minut enne lisaaja lõppu oli täpne Youseff El Arabi, kes Olympiacosele 2:1 võidu vormistas. Piraeusi klubi pääses järgmisesse ringi tänu kahele võõrsilväravale!

Lisaks jõudsid 16 parema sekka: Glasgow Rangers, Istanbuli Basaksehir, Basel, Wolverhampton, Leverkuseni Bayern, AS Roma, Linzi LASK, Wolfsburg, Getafe, Donetski Šahtar, FC Copenhagen, Milano Inter ja Sevilla.

Salzburgi ja Frankfurti Eintrachti matš lükati edasi, ent neist viimasel on avamängust all turvaline 4:1 edu.