Imelised viis minutit aitasid Manchester Cityl päästa Inglismaa klubide au

Henry Lääne
Manchester City pallurid Riyad Mahrez (vasakul) ja Kevin De Bruyne.
Manchester City pallurid Riyad Mahrez (vasakul) ja Kevin De Bruyne. Foto: Nick Potts/PA

Jalgpalli Meistrite liigas päästis Manchester City Inglismaa klubide au, alistades võõral väljakul Madridi Reali 2:1. Varasemates play-off'i avaringi esimestes kohtumistes olid kaotusekibedust tundnud nii Londoni Chelsea, tiitlikaitsja Liverpool kui ka Tottenham Hotspur.

Real läks matši juhtima 60. minutil, kui vasakäär Vinicus Junior leidis suurepäraselt üles poolkaitsja Isco, kes oli City karistusalas täiesti üksi. Tehniline mängumees võttis palli omaks ja lõi selle Edersoni selja taha.

Hispaania kuninglik klubi oli teisel poolajal terav ning City 78. minuti viigivärav tuli kui pauk luuavarrest. Tundus, et Kevin De Bruyne oli end Reali karistusalas liiga raskesse seisu mänginud, kuid belglasest sööduvõluri tsenderdus leidis Gabriel Jesusi peanupu ning Thibaut Courtois oli võimetu.

Sealjuures protesteerisid Reali mängijad, et Jesus lükkas keskkaitsjat Sergio Ramost selga. Suurepärase õhuvõitlejana tuntud Ramos kukkuski pikali ning kordus näitas, et lühikesekasvulise ründaja käed olid kaitsja seljas, kuid kontakt ei tundunud üleliia tugev.

Viis minutit hiljem vormistas City lõppskoori, jahmatades kohtumise kaalukausi nii kiire muutumisega Reali ja nende fänne. 83. minutil realiseeris De Bruyne penalti ning et asjalood veelgi hullemad oleksid, teenis Ramos 86. minutil vastase niitmise eest punase kaardi.

Täna oli kavas teinegi kohtumine, kus Cristiano Ronaldo ja Torino Juventus teenisid üllatuskaotuse Lyoni Olympique'ilt. Kodus mänginud Prantsusmaa tipp võitis tänu Lucas Tousarti 31. minuti väravale.