Video ⟩ Läti korvpallikoondis teenis ülivalusa kaotuse

Läti korvpallikoondis
Läti korvpallikoondis Foto: Zane Bitere/LETA

Läti korvpallikoondis kaotas 2021. aasta Euroopa meistrivõistluse kvalifikatsiooniturniiril võõrsil teise lisaaja järel 104:110 Bulgaaria koondisele ning jätkab võiduta.

Avamängus koduväljakul ühe punktiga Bosnia ja Hertsegoviinale alla jäänud lätlastel oli täna vaja kindlasti võitu, et edasipääsulootused avarana hoida. Koduväljakul mänginud bulgaarlased ei andnud meie lõunanaabritele aga mitte midagi lihtsalt ning püsisid mängus kogu kohtumise vältel.

Esimene poolaeg möödus punkt-punkti mängus, kus kummagi meeskonna eduseis ei kasvanud kordagi suuremaks kui viis punkti.

Poolajapausilt tulles jätkus endine stsenaarium, kuid kolmanda neljandiku lõpus õnnestus lätlastel viie punktiga juhtima asuda. Eest ära meie lõunanaabrid aga ei pääsenud ning kolme minuti pärast olid tablool taas viiginumbrid. Neljanda veerandaja teisel poolel suutsid lätlased end taas ette rebida ning 18 sekundit enne lõppu oldi 6-punktilises eduseisus. Bulgaarial õnnestus aga loetud sekunditega tabada nii kaks vabaviset, kahepunktiviske kui ka lauapõrkest kaugviske, mis mängu lisaajani viisid.

Esimene lisaaeg möödus jällegi punkt-punkti mängus nagu kogu eelnev kohtumine. Viieminutilise perioodi lõpus oli esmalt võimalus Bulgaarial mäng ära otsustada, kuid kodustatud ameeriklase Dee Bosti kaugvise ei tabanud. Seejärel tekkis võimalus hoopis Lätil ning Kalev/Cramo leegionär Aigars Škele tabaski enda vabaviskejoone lähistelt otsustava viske. Paraku ei mahtunud see sooritus mänguaega ning kohtumine läks teisele lisaajale.

Teises viieminutilises vaatuses püsisid lätlased mängus kuni viimaste hetkedeni. 22 sekundit enne lõppu tabas aga Dee Bost veaga kaugviske, mis bulgaarlased viie punktiga ette viis. Sellest seisust ei õnnestunud lätlastel enam välja tulla ning Bulgaaria teenis kodupubliku ees ülimagusa kuuepunktilise võidu.

Võitjate parimana tõi Dee Bost 26 punkti, Chavdar Kostov lisas 20 silma. Läti resultatiivseimaks kerkis Martins Meiers 27 punktiga. Mareks Mejeris lisas 20 silma.  Kalev/Cramo hingekirja kuuluv Aigars Škele mängis 36 minutit ja tõi selle ajaga 15 punkti.

Bulgaaria teenis turniiritabelisse enda esimese võidu, Läti pole kahe mängu järel võiduarvet avanud. Alagrupist pääsevad EMile kolm paremat.

Video mängust:

Tabeliseis:

C-alagrupis avas enda võiduarve Leedu, kes alistas koduväljaukul  97:89 Tšehhi meeskonna. Eimantas Bendzius tõi võitjate parimana 26 punkti, Laurynas Birutis lisas 17 silma. Tšehhi resultatiivseimad olid Vajtech Hruban 26 ja Patrik Auda 16 punktiga. Leedulastele oli see esimeseks võiduks, sest avamängus jäädi suurelt 65:86 alla Belgiale.