42-aastaselt NHLi debüüdi teinud jääpuhastusmasina juht: see oli unistuste täitumine!

Karl-Joosep Küngas
David Ayres väravas.
David Ayres väravas. Foto: John E. Sokolowski/USA Today Sports

Möödunud nädalavahetusel toimus NHLis erakordne sündmus, kus Carolina Hurricanesi väravasuul oli olude sunnil seismas jääpuhastusmasina juht David Ayres.

Ayres istus koos oma naisega Scotiabank Arenal, et vaadata Toronto Maple Leafsi ja Carolina Hurricanesi mängu. Kui avakolmandikul Carolina Hurricanesi väravavaht James Reimer vigastada sai, helistati Ayresile, et teavitada talle juhtunust ning tal tuli end valmis seada juhuks, kui varuväravavaht Petr Mrazek viga peaks saama.

Teise kolmandiku alguses saigi ta endale oma mängusärgi selga ja tegi viimaseid soojendusi. Järsku teavitati talle järgmisest murdelisest momendist, sest Mrazek oligi viga saanud. Nii tuli 42-aastasel Ayresil jääle minna.

«See oli uskumatu. Minu juurde tuldi ja öeldi, et tee kõik vajalik, mis veel jõuad, sest kohe lähed sa jääle. Ma ei näinud, mis mängus juhtunud oli, aga nõnda ma väljakule ruttasin,» rääkis Ayres.

Tema debüüt sai raske alguse, sest juba esimesed kaks pealelööki maandusid tema väravas. Õnneks toibus Ayres kiiresti ja juba järgmised kaheksa viset suutis ta tõrjuda. Nõnda sai ta koguni 29 minutit mänguaega ja hoidus kusjuures viimasel kolmandikul oma värava puutumatuna. Nõnda võttis Hurricanes koguni kohtumisest 6:3 võidu.

«Kõik toetasid mind väga ja mulle öeldi, et ma ei muretseks palju minu väravasse litreid löödakse. See oli täielik unistuste täitumine ja boonusena saime veel võidu ka kirja!»