Lakers võttis staarduo vedamisel revanši igipõliselt rivaalilt

Karl-Joosep Küngas
LeBron James viskel.
LeBron James viskel. Foto: Kirby Lee/USA Today Sports

Korvpalliliigas NBA läksid läinud ööl Los Angeleses vastamisi kohalik Lakers ja neile külla sõitnud Boston Celtics. Suurest vastasseisust suutis Lakers 114:112 võidu koju jätta.

Tegemist oli nende meeskondade teise ja ka viimase kohtumisega selle hooaja põhiturniiril ning eelmises lahingus suutis Celtics oma suure rivaali 139:107 hävitada. Seetõttu tahtsid Lakersi mängumehed kindlasti täna revanši võtta.

Kohtumine algaski Lakersi jaoks ideaalselt, sest juba mõne minutiga särasid tablool 12:3 edunumbrid. Pärast pisukest mõtlemisaega mäng võrdsustus ja külalised jõudsid mitmel korral vahe minimaalseks vähendada. Veerandaja lõpp kuulus ikkagi Lakersile, kes Kyle Kuzma korvidest 28:19 perioodivõidu noppis.

Teise veerandi alguses kasvas Lakersi edu isegi 11-punktiliseks, kuid pärast seda sattus pidurdamatusse hoogu Jayson Tatum, kelle vedamisel ka 54:54 viigini jõuti. Poolajavõit läks ikkagi Lakersile, kuid seda ainult kahepunktilise eduga.

Pärast pikemat pausi naasid mängule paremini külalised, kes 7 punktiga juhtima asusid. Nagu eilsele mängule kombeks, ei suudetud ka seda edu hoida ja Lakers jõudis neljandiku lõpus viigini.

Viigiseis püsis tablool veel ka kolm minutit enne kohtumise lõppu. Seejärel võttis otsustamise enda kanda LeBron James, kelle korvidest ja osavatest söötudest eduseis haarati ja ka mäng võidusadamasse veeti.

Võitjate edukaimana viskas Anthony Davis 32 punkti ja võttis 13 lauapalli. LeBron Jamesi arvele kanti 29 punkti, 8 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Celticsit ei päästnud kaotusest ka Jayson Tatumi 41 punkti.