Saksamaa võrkpalliliigas on põnevus laes, Juhkami koduklubi võitis

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Martti Juhkami (vasakul) kogub vigastuse järel vaikselt vormi, et aidata koduklubi hooaja otsustavas faasis.
Martti Juhkami (vasakul) kogub vigastuse järel vaikselt vormi, et aidata koduklubi hooaja otsustavas faasis. Foto: Nph/Hafner Via www.imago-images.de/imago Images/nordphoto

Saksamaa võrkpalli meistriliigas käivad põhiturniiri otsustavad lahingud. Rakverest sirgunud nurgaründaja Martti Juhkami koduklubi VfB Friedrichshafen alistas laupäeval ühe lähikonkurendi, Innsbrucki võistkonna Alpenvolleys Haching 3:1.

Neli geimi lõppesid kodusaalis mänginud võitjate poolt vaadates 25:18, 25:16, 23:25 ja 25:23. Kohtumine kestis napilt alla kahe tunni.

Nurgaründaja Juhkami teenis Friedrichshafeni rivistuses vigastuspausi järel mänguaega teist kohtumist järjest. Ta tuli vahetusest platsile kolmandas geimis ja viibis väljakul samuti neljandas, tuues kokku neli punkti.

"Jah, magus võit kindlasti," märkis rakverlane. Ta lisas, et võitluses põhiturniiri teise koha nimel, mis annab järgnevateks play-off-mängudeks soodsama positsiooni, oli saadud võit ülioluline.

Praegu on Marti Juhkami tööandja koos Frankfurdi ja äsja alistatud Innsbruckiga kogunud võrdselt 38 punkti, kuid meeskonnad reastuvad positsioonidel teisest neljandani toodud järjekorras. Kindlat liidripositsiooni hoiab 50 punktiga Berliin.

"Hea on näha, et mängupilt on muutunud kindlamaks ja meeskonna esitused on oluliselt paremad kui kuu tagasi," rääkis Martti Juhkami. "Loomulikult on hea meel ise tagasi platsil olla. Kuna tegin reedel alles esimese treeningu täies mahus kaasa, läheb tippvormi jõudmisega natukene aega, aga see on ka loomulik asjade käik. Õla seisukord läheb järk-järgult paremaks ja loodame meeskonnaga võitude rivi kasvatada."

Tosina meeskonnaga Saksamaa meistriliiga põhiturniiri neljas viimases matšis on Friedrichshafeni vastasteks Rottenburg (9. kohal), Herrsching (5.), Berliin (1.) ning Düren (8.).