Marek Tiitsi mänguülevaade. Viljandi Tulevik võitis tormises Narvas

Marek Tiits
, kogukonnajuht
Rajutuules ja jäises vihmas Narvas, Narva Transi vastu peetud matšis võisid Viljandi mehed 1:0 Pavel Marini väravast. Foto: Marek Tiits

Laupäeval pidas Viljandi jalgpalliklubi Tulevik esindusmeeskond oma hooaja ettevalmistusperioodi viimase treeningmängu Narvas sealse tugeva Transi vastu. Rajutuules ja jäises vihmas peetud matšis jäid peale Viljandi mehed, Pavel Marini väravast võitsid nad 1:0.

Värava autor Pavel Marin tõdes mängu järel antud kommentaaris, et meeskond sõitis mängule kaheksapäevase ränga koormusega treeninguseeria järel ning seetõttu oli väljakul väga raske olla. "Vastu tuult mängida oli kohati lausa võimatu," ütles ta. "Aga mehed võitlesid lõpuni. Kaitses hoiti asjad korras. Järgmisel nädalal hakkab treeningkoormus alanema ning loodan, et kahe nädala pärast oleme Tammeka vastu juba energilised ning hakkajad."

Tulevik sõitis Narva mitme põhimeheta: vigastusi ravivad nii äärekaitsja Mark Edur kui ründaja Kaimar Saag, mängueelsel treeningul saadud pisitraumaga jäi kõrvale ka keskväljamees Nikita Komissarov. Meeskonna juures katsetel viibivat Ayoub Sadkit tabas külmetushaigus, ent juba mitu nädalat Tulevikus end näidanud Benini ründaja Jonas Tossou kõrval võttis peatreener Sander Post piirilinna kaasa kaks uut mängijat, kes Viljandis lepingut jahivad. Poolakast äärekaitsja Jeremiah Dabrowski mängis 90 minutit, alles reede õhtul meeskonna juurde jõudnud senegallasest keskpoolkaitsja Galaye Gueye aga mänguaega ei saanud.

Esimesel poolajal dikteeris mängu kõigis aspektides Trans. Armutu keskväljapressi ja nõelteravate äärerünnakutega hoiti Tuleviku kaitseliin 45 minuti vältel lakkamatult surve all. Kodumeeskonda soosisid avapoolajal ka ilmaolud, sest ta ründas allatuult. Tuleviku harvad rünnakuüritused aga lõppesid üle ühe kas tuulest auti viidud palliga või siis sõna otseses mõttes õhku rippuma jäänud väljalöökidega, mis tihti hoopis Viljandi trahvikasti tagasi lendasid.

Tuleviku kaitseliin seisis siiski stoiliselt ning Transi rünnakud löödi edukalt tagasi. Poolaja ärevamateks hetkedeks jäid Karl-Romet Nõmme efektse ühekäetõrjega ristnurgast ära toodud narvalase Nikita Mihhailovi pealelöök ning Jeremiah Dabrowski lähedal olnud omavärav, kui ta trahvikastis nurgalöögijärgset segadust klaarides palli peaga oma värava latti põrutas.

Teist poolaega alustas Trans esimesega sarnaselt, ent mida minut edasi, seda selgemalt surus Tulevik end mängu: meeterhaaval nihkusid kollasärkide kaitse- ja keskväljaliin kõrgemale ning Transi omad langesid sügavamale, oma karistusala lähistele. Kui mängitud oli 60 minutit, vahetas Jonas Tossou välja tipuründajaalust poolkaitsjakohta täitnud Illimar Loigo. See vahetus osutus mängu muudatuse toomisel määravaks. Tuleviku ründemäng teravnes, Transi oma lakkas kohati sootuks ning kollasärgid kombineerisid järjepanu ohtlikke kiirrünnakuid.

73. minutil sekkus rünnakule paremkaitsja Martin Allik, kes röövis keskväljal Transi meestelt palli ning söötis selle Pavel Marinile. Too haistis vaba liikumisruumi ning sai Alliku õnnestunud söödu hästi omaks. Mõne sammuga Transi karistusala joonele jõudnud Marin triblas mööda kahest narvakast, pettis Transi väravasuul seisva Andreas Vaikla pikali ning naelutas palli kindla löögiga võrku. 1:0.

Järelejäänud minutite jooksul jõudis Trans veel kahel korral Tuleviku trahvialas ohtu külvata, ent ebakõlad piirilinlaste ründe- ja poolkaitseliini vahel olid vesi Tuleviku veskile. Mängu lõpuhetkedel kombineerisid hästi Alex Roosalu ja Jonas Tossou ning teeniti ka mitu järjestikust nurgalööki, ent skoor jäi muutumatuks. Tulevik teenis Narvast hooaja ettevalmistusperioodi lõpuks magusa ning emotsionaalselt vajaliku võidu tugeva vastase vastu.

Tuleviku hooaja avamäng on võõrsil, 8. märtsil läheb ta Sepa jalgpallikeskuses vastamisi igipõlise rivaali Tartu Tammekaga. Hooaja esimene kodumäng peetakse kolmandas voorus, kui Viljandisse sõidab Nõmme Kalju.