Rekord: maratoonar Moonika Pilli jooksis ööpäevaga 194,452 kilomeetrit

Anu Viita-Neuhaus
Espoos toimunud 24 tunni ultrajooksul sai Moonika Pilli tulemuse, mis purustas senise Eesti naiste seas joostud tippmargi. Foto: Cris Poll

Täna Espoos lõppenud 24 tunni ultrajooksul lippas meie maratoonar Moonika Pilli tulemuse, mis purustas senise Eesti naiste seas joostud tippmargi. Ta jooksis ööpäevaga 194,452 kilomeetrit. Moonika Pilli ütles kohe peale jooksu, et on väga väsinud.

Taustajõuna kaasas olnud ülipikkadele jooksudistantsidele keskendunud kadrinlane Cris Poll rääkis, et sisetingimustes toimunud võistlus oli suurepäraselt organiseeritud ja korraldus väga hea.

24 tunni ultrajooksul antakse päeval kell 12 start ja jooks kestab järgmise päeva keskpäevani. "Kui palju keegi pause teeb – magab, sööb ja puhkab – on igaühe enda otsus. Võidab see, kes kõige rohkem kilomeetreid läbib. Tegime Moonikaga mõned taktikalised pausid," rääkis Cris Poll.

Jooksumehel jagus tublidele naistele kiidusõnu. "Eesmärk oli tagasihoidlikum kui lõpptulemuseks kujunes. Moonika ise on ka väga rahul. See on väga tugev tulemus, tehke järgi," ütles Cris Poll.

Senine 24 tunni jooksu Eesti rekord naiste seas – 184,3 kilomeetrit oli joostud tartlase Siiri Pildi poolt kaks aastat tagasi Sillamäe Ultral.

Maratoonar Moonika Pillile oli see esimene ultrajooksuvõistlus. Tema isiklik rekord maratonis on 2016. aastast, siis läbis ta 42,2 kilomeetrit ajaga 2.52.17.

Endurance 24 võistlusel sai Moonika Pilli naiste arvestuses viienda koha.

Ultrajooksul tegid ka teised Eesti naised kõva tulemuse. Liina Kesamaa tuli seitsmendaks tulemusega 188,297 kilomeetrit. Eesti jooksjatest Soomes kõige kiiremini alustanud Raili Rüütli lõpptulemuseks kujunes 186,223 kilomeetrit ja kaheksas koht.

Endurance 24 võistlusel osales 126 jooksjat kuraditosinast riigist. Meestest võitis soomlane Jari Soikkeli tulemusega 253,958 kilomeetrit ja naistest sai esikoha rootslane Therese Fredriksson tulemusega 222,558 kilomeetrit.

Eesti ainus 24 tunni jooks toimub septembrikuus Sillamäel.