Agüero raiskas penalti, kuid Manchester City sai lähima jälitaja üle võidu kätte

Toimetas Ville Arike
Gabriel Jesus (vasakul) lõi värava teda õnnitleva Riyad Mahrezi söödust.
Gabriel Jesus (vasakul) lõi värava teda õnnitleva Riyad Mahrezi söödust. Foto: EDDIE KEOGH/REUTERS/SCANPIX

Inglismaa jalgpalliliiga päeva viimases mängus läksid kokku esikolmiku meeskonnad, Leicester City pidi kodupubliku kurvastuseks vanduma 0:1 alla Manchester Cityle.

Ja taas oli tegemist mänguga, kus räägiti VARist! Teise poolaja keskel andis ta Manchesteri kasuks penalti olukorras, millega väga sarnane oli avapoolajal teise värava all, kuid siis Leicester ei saanud karistuslööki! Ent Kasper Schmeichel tõrjus Kun Agüero pealelöögi põlvega ja tablool särasid endiselt nullid.

Avapoolajal oli Leicesteri kahjuks veel üks vaieldav olukord, kus Kelechi Iheanacho pääses üksi värava lähistele jõudes peaga löögile, pall tabas vv Edersoni ja lendas sealt üle otsajoone, kuid löögihetkel tabasid kollkipri rusikad ka tugevalt lööja rinda. Iheanachot tulid turgutama arstid, kuid vile vaikis ning näis, et VAR oli üldse parajasti õhtusöögile läinud. BBC reporteri hinnangul oli tegemist selge penaltiga.

Lõpuks otsustas mängu saatuse 80. minut, mil Gabriel Jesus realiseeris Riyad Mahrezi hiilgava eeltöö.

Teisi tulemusi: Sheffield United - Brighton 1:1, Burnley - Bournemouth 3:0, Southampton - Aston Villa 2:0, Crystal Palace - Newcastle 1:0. Päeva avamängus oli Chelsea alistanud Tottenhami 2:1.

Tabelitipp: Liverpool 76 punkti (26 mängust), Man City 57 (27), Leicester 50 (27), Chelsea 44 (27), Tottenham, Sheffield 40 (27), Man United 38 (26), Burnley 37 (27), Wolverhampton, Everton 36 (26).