Haaland paugutas värava Saksamaal, Messi lausa neli tükki Hispaanias

Toimetas Ville Arike
Lionel Messile polnud Eibaril täna midagi vastu panna.
Lionel Messile polnud Eibaril täna midagi vastu panna. Foto: ALBERT GEA/REUTERS/Scanpix

Jalgpallimaailma kuumim nimi Erling Braut Haaland lõi taas värava, ent jäi täna endast 13 aastat vanema staari Lionel Messi varju. Mõlemad aitasid koduklubi võidule.

Messile piisas ainult esimesest poolajast, et Hispaania liiga mängus Eibariga kübaratrikk kätte saada (väravad 14., 37. ja 40. minutil). Kolm minutit enne mänguaja lõppu paugutas ta oma päeva neljandagi kolli ning päris lõpus tuli Arthurilt veel 5:0.

Liigatabelis tähendab see, et Barca möödus Madridi Realist. Mõne tunni möödudes võivad kohad olla taas vahetatud, sest Real kohtub hilisõhtul võõrsil Levantega. Barcelonal on 25 mängust 55, Realil 24st 53, Getafel kolmandana 24st 42 punkti.

Mõne päeva eest Dortmundi Borussiale Meistrite liiga play-off'is väärt võidu toonud Haaland skooris täna Saksamaa liigas Bremenis sealse Werderi vastu 66. minutil, seades tabloole lõppseisu 2:0. Skoori oli 14 minutit varem avanud Dan Zagadou.

Tabelis üha ülespoole rühkiv Dortmundi meeskond jõudis järele Leipzigile, kel on aga täna veel ees mäng võõrsil Schalkega. Esiviisiku meeskondadest kaotas punkte Mönchengladbachi Borussia, kes pidi kodus leppima Hoffenheimi vastu 1:1 viigiga. Külalised päästsid punkti teisel üleminutil.

Tabelitipp : Müncheni Bayern 49 punkti (23 mängust), Leipzig 45 (22), Dortmund 45 (23), Mönchengladbach 43 (22), Leverkusen 40 (22).