TIPPHETKED ⟩ Tunjov pääses Ronaldo juubelimängus veerand tunniks väljakule, SPAL kaotas napilt

Itaalia jalgpalliliigas pidid Georgi Tunjov ja Bologna SPAL kodus tunnistama liidri Torino Juventuse 2:1 paremust. Tunjov pääses väljakule 80. minutil, Juventuse kasuks skooris ka juubilar Cristiano Ronaldo. Mängus tegi ülekande Postimees.

Nimelt oli tegemist Ronaldo 1000. mänguga profitasandil! Ta tähistas juubelit väärikalt, avades 39. minutil skoori. 60. minutil kasvatas edu Aaron Ramsey, kuid kümme minutit hiljem realiseeris Andrea Petagna penalti.

SPALi poolkaitsja Georgi Tunjov.
SPALi poolkaitsja Georgi Tunjov. Foto: Kuvatõmmis videost

80.  minutil sai uue peatreeneri Luigi di Biagio käe all esimest korda mänguaega klubiga hiljuti profilepingu sõlminud Tunjov, kes asendas keskväljal Simone Missirolit. Et kohtunik andis kuus lisaminutit, sai Narvast päris noor mängumees reaalselt platsil viibida üle veerand tunni. Seis enam ei muutunud, ehkki Ronaldo kõmmutas veel karistuslöögi latti.

25 mängust 60 punkti kogunud Juventus kindlustas liidrikohta, SPAL jätkab 15 silmaga tabeli viimasel real.

Mäng tervikuna järelvaadatav:

Enne mängu:

Kas 18-aastane Tunjov SPALi koosseisu kuulub, selgub umbes tund enne kohtumise algust. Itaalia kõrgliigas on Tunjov väljakul käinud vaid korra, kui sekkus detsembris AS Roma vastu mängu vahetusest.

Juventuse jaoks on tegu n-ö kohustusliku võidumänguga. Liigatabelis on valitseval meistril kirjas 57 punkti ehk lähimat jälitajat Laziot edestab ta punktiga. Kolmandal kohal on Milano Inter 54 silmaga.

Mäng on tähtis ka SPALi jaoks, sest punktilisa oleks meeskonnale hädasti vaja. Praegu on SPAL 15 punktiga liigas viimasel ehk 20. kohal. Et väljalangemistsoonist pääseda, oleks vaja tõusta 17. kohale, kus praegu on 23 punktiga Sampdoria.